Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu: Křupaví mazlíčci

  vydáno  •  filmy

  Máte rádi zvířátka a sušenky? Tak toto je perfektní film pro vás! V tomto filmu najdete totiž kombinaci těchto dvou věcí. Doražte na premiéru filmu ve čtvrtek 27. 8.!

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Něco o filmu

  Jedná se o pohádku pro celou rodinu. Ve filmu hraje trocha fantasy, komedie, ale i akce. Dozvíte se jedno z největších tajemství jednoho velmi úspěšného cirkusu!

  Děj filmu

  No začalo to minulostí. Byli dva bratři, kteří vlastnili jeden cirkus. První z nich byl fešný a rád chválil sám sebe. Docela myslel jen na peníze. Ten druhý byl prostější a jeho cílem bylo bavit lidi za menší podíl peněz – jemu moc na penězích nezáleželo.
  Jednoho dne ale přišel den, kdy jejich vědma požádala je o zaměstnání její dcery. Prostějšímu vlastníkovi cirkusu padla hned do oka, což se tomu druhému nelíbilo (hrozilo, že cirkus díky ní převezme jeho bratr, když se spolu ožení). Dlouho s tím nesouhlasil, byl proti, ale svatba se stejně uskutečnila. Pak přišla jejich vědma s jednou tajemnou krabičkou. Jednalo se o krabičku se sušenkami ve tvarech zvířat. Ale to nebyla jejich speciální vlastnost.
  Díky těmto sušenkám byl cirkus po třicet let úspěšný. Ale po těch třiceti letech se stala jedna nehoda…

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Původní spolumajitel se snažil tajemství úspěšnosti tohoto cirkusu najít. Při pokusu najít toto tajemství však omylem zapálil jeden z cirkusových stanů. Při požáru zmizeli majitel a majitelka cirkusu, tudíž si všichni mysleli, že při požáru umřeli.
  Teď se dostáváme k části, kdy synovec zmizelého majitele se o tomto dozvěděl. Ten přijel na pohřeb. Ze začátku byl pohřeb jako vždycky smutný, ale nakonec se to proměňovalo ve vtipnější a vtipnější téma. Nakonec se tam objevil původní spolumajitel (vypadající hodně staře) a několik jeho najatých spolupracovníků. Jejich cíl byl opět zkusit najít tajemství cirkusu. Synovec zemřelého majitele a jeho rodina utekli, přičemž jeden pes s kočkou jim přinesli jednu tajemnou krabičku s obrázkem na papíře. Synovec pracoval v továrně na psí sušenky a tu práci nesnášel, jelikož mu ochutnávání psích sušenek moc nechutnalo. Tudíž moc ty sušenky nechtěl zkoušet, ale nakonec jednu sušenku ve tvaru křečka vyzkoušel. V tu chvíli se proměnil v křečka. Jeho manželka ho poprvé nepoznala, tak ho chvilku mlátila kabelkou, ale nakonec ho poznala. A pak otočili ten list s obrázkem. Nalezli tam text, že nemají jíst ty sušenky, než se dostaví zpátky do cirkusu, aby jim vysvětlili, o co jde. V nejbližší době (kdy už původní spolumajitel v cirkusu nebyl) přijeli do cirkusu. Jeden tlustý klaun jim vysvětlil, oč jde. Pokaždé, když nějaký člověk sní jednu ze sušenek z té tajemné krabičky, promění se ve zvíře a v krabičce se objeví sušenka ve tvaru člověka. Krom toho zvířecí sušenky jsou neomezené, tudíž je možné jich využívat stále.

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Tyto informace bohužel zjistil ale i bývalý spolumajitel cirkusu. Jeden z jeho najatých lidí totiž sledoval rodinku ujíždějící z cirkusu a během proměny tatínka na křečka byl u toho. Bývalý spolumajitel tedy už věděl, po čem má jít…
  Toho večera ten tlustý klaun řekl synovcovi a jeho rodině, že se stávají novými majiteli cirkusu. Tatínek z toho šťastný nebyl, ale jeho manželka ano. Nakonec to skončilo tím, že maminka se stala novým cirkusovým pánem a tatínek zůstal u pojídání psích sušenek…
  Cirkusování bylo zábavnější, než pojídání psích sušenek.

  Pak nastal den, kdy mělo nastat znovuotevření cirkusu. Všechno probíhalo podle plánu, ale diváci se hodně nudili. Cirkusu chybělo kouzlo křupavých sušenek.
  Na tomto představení byl i tatínek. Představení bylo potřeba zachránit, a tak jeho dcerka ho vybídla k tomu, aby využil zvířecích sušenek. Nechtěl, ale nakonec byl přemluven.

  A to teprve představení začalo! Diváci si to začali užívat, byla to hrozná paráda. Ke konci se ani divákům nechtělo odejít. Tatínek během představení pochopil, že cirkus je jeho opravdová náplň života. Rozhodl se podat výpověď v jeho práci a pracovat v cirkusu jako jeho ředitel.

  Další den dal výpověď, jenže jeden z pracovníků této firmy mu ukradl krabičku sušenek. Při ochutnání jedné ze sušenek se zděsil, jak vypadá. Proměnil se na takovou opičku s modrou zadní částí těla. Zpanikařil a začal utíkat s krabičkou sušenek. Během běhu nějaké sušenky poztrácel, a tak tatínek si dal sušenku ve tvaru lva, aby ho mohl dohnat. No, a v tu dobu zrovna přijel jeden z těch najatých lidí starého a bývalého spolumajitele cirkusu s záměrem, získat tu krabičku se sušenkami. Zaměstnanec proměněný na opičku se speciálními částmi těla se při jeho příjezdu dostal na jeho motorku. Tatínek mezitím naštěstí krabičku se sušenkami získal zpátky. Doma ale zjistil, že jeho sušenka ve tvaru člověka tam není!
  Povede se mu najít sušenku? A zneškodnit otravného a bývalého spolumajitele společně s jeho komplici?

  To se dozvíte všechno jistě dozvíte ve filmu! :)

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Moje vlastní zhodnocení:

  Plusy:

  Film se mi celkově líbil, nešlo o něco příšerného.
  Zhotovení, hudba, scénář a další věci byly velmi povedené.

  Mínusy:

  Ke filmu bych měl asi jen jeden mínus a to takový, že jeho název není přesný. Ve filmu se objevovala i zvířata, která by se mazlíčky nazvat nedala. V anglické verzi (Animal Crackers) je ten název trejnější.

  Celkové zhodnocení filmu v procentech: 72 %

  Trailer

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 5. prosince 2020 v 18:13.
  LuciNka214 v něm napsala:

  ok

  Příspěvek z 25. srpna 2020 ve 13:45.
  ultron01 v něm napsal:

  Na to se určitě někdy podívám...

  Jestli budu mít čas a náladu...

  Příspěvek z 25. srpna 2020 v 8:14.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek 5 tlapek.