Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Lassie se vrací

  vydáno  •  Filmy

  Fenka Lassie strašně miluje svého klučičího páníčka. Když ale jeho tatínek přijde o práci, musí se celá rodina přestěhovat do malého bytu, kde tak velký mazlíček být prostě nemůže. Musí proto pryč… s novou rodinou po pár dnech odjíždí až daleko na sever, k moři. Ani to však Lassie nezastaví, protože ona moc dobře ví, kde je její domov…

  Lassie a Flo u vody, © Hanno Olderdissen

  Něco k filmu

  Lassie se vrací je dobrodružný film pro celou rodinu. Vznikl na motivy stejnojmenné povídky, která vyšla už v roce 1940. Krom začátku vlastně celý film vypráví o dlouhé cestě fenky Lassie, která je odvezena až na ostrov a pak odtamtud hledá cestu domů. Kromě dobrodružství si ve filmu užijete i napětí, ale taky se pobavíte.

  Lassie se svým páníčkem, © Hanno Olderdissen

  Děj

  Hlavním hrdinou filmu je chlapec, který se jmenuje Florian, ale říkají mu zkráceně Flo. Má fenku Lassie, kterou nade vše miluje. Spolužáci ve škole se mu smějí, že ho musí pes vodit i ze školy domů, ale Lassie jim vždycky ukáže, kdo je nejlepší…

  Lassie vzala zlobišákovi batoh, © Hanno Olderdissen

  Florianův tatínek pracuje ve sklárně, jenže ta ukončuje provoz, takže přijde o práci. Rodina tak nemá peníze, a proto se musí přestěhovat do bytu jedné takové zlé paní. Má to ale jeden háček… jsou tam povolená jen malá zvířátka, což Lassie bohužel není, a tak musí z domu pryč.

  Flo a jeho tatínek, loučení s Lassie, © Hanno Olderdissen

  Ujme se jí jeden hrabě, který bydlí kousek od místa, kde žije Flo s rodiči. Přijíždí za ním na pár dní i jeho vnučka Priscilla, která má za úkol se o Lassie starat. Po pár dnech ale musí hrabě odjet do svého dalekého letního sídla – na malý ostrov v Severním moři. Priscilla chce jet s ním, tím pádem s sebou berou i všechny psy, včetně Lassie.

  Když tam konečně dorazí, tak jim Lassie uteče! Snaží se o to už od začátku, protože se chce vrátit zpátky domů. Hned se ji vydávají hledat, protože ostrov není tak velký, aby se tam mohla ztratit, a do vody by nevlezla, jelikož ji nesnáší.

  Lassie u vody, © Hanno Olderdissen

  Ovšem Lassie je chytřejší, než si všichni myslí. Dostane se k moři, najde přístav… a tajně skočí na loď, která právě odjíždí. Ocitne se na pevnině, sice několik stovek kilometrů od svého domova, ale už alespoň ne za vodou. Na nic nečeká a vydává se směrem domů. Běží přes louky, lesy, … Až se dostane na jakési parkoviště, kde uvidí stánek s párky! Má pochopitelně hlad, a proto si chce nějaký ukrást. Všimne si jí u toho obsluha, a když pak Lassie s párky v tlamě začíná zdrhat, utíká za ní. Lassie se ale podaří nepozorovaně proklouznout na střechu cirkusového auta, kde není vidět… a je v bezpečí. B-)

  Lassie u cirkusu, © Hanno Olderdissen

  Celou tu honičku natočila na mobil jedna holka, která viděla na internetu, že se Lassie hledá, a přišlo jí, že by to mohla být ona. Video pak vloží na internet, a tam ho uvidí Flo, který na něm svou fenku okamžitě pozná. Na nic nečeká, utíká na autobus a vydává se na místo, z něhož bylo to video.

  Lassie tam bohužel už není, ale je tam jakýsi plakát od toho cirkusu, na kterém jsou místa, kde budou další představení. Flo tedy ví, kam mířit dál. Cestou za Lassie narazí také na Priscillu, která, stejně jako on, hledá Lassie. Nejdříve moc nechce, ale nakonec jí dá šanci a vydávají se za Lassie spolu.

  Hledá se Lassie, © Hanno Olderdissen

  Mezitím se domů vrátí Florianův tatínek, zjistí, že je Flo pryč, a snaží se ho najít. Aby toho nebylo málo, tak se Lassie snaží najít i jeden padouch, protože chce peníze, které má dostat ten, kdo ji najde… A jak to celé dopadne? Najde Lassie cestu domů? Neztratí se Flo s Priscillou? A co ten padouch, který prahne po penězích za nalezení Lassie? To všechno a i další věci se dozvíte, když se na ten film podíváte. ;-)

  Plusy

  Moc se mi líbily krásné záběry přírody, moře a tak podobně. Krom toho bylo i vidět, jak úžasně chytrý může být pes. I když je stovky kilometrů od domova, za mořem, tak přesně ví, kudy se má dostat domů…

  Lassie, © Hanno Olderdissen

  Mínusy

  Přišlo mi trochu nelogické, že když cestovali hrabě s Priscillou a ostatní na ostrov, tak vůbec nepotřebovali loď a dostali se až na místo dodávkami. Stejně tak když se pak Priscilla vracela zpátky, tak ji hrabě mával jen u autobusu.

  Závěr

  Jestli máte rádi pejsky a dobrodružství, tak si myslím, že se vám ten film určitě bude líbit. Celkově bych mu dala tak 90 %.

  A tady je trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 16. prosince 2020 v 9:56.
  Anež v něm napsala:

  Kolie mám ráda. Chtěla bych se na to podívat a možná i přečíst. Dávám 5 tlapek.🐾🐾🐾🐾🐾

  Luckkaa v něm napsala:

  $>

  Příspěvek z 25. června 2020 v 17:53.
  Andrlák v něm napsala:

  Hezký, nečetla jsem to, ale určitě přečtu :-D. 5 tlapiček 🐾🐾🐾🐾🐾.
  Evzuuu: jojo, Cesta domů je super, to jsem četla :-):-D.