Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Mia a bílý lev

  vydáno  •  Filmy

  Jak to dopadá, když je pouto přátelství mezi člověkem a zvířetem tak silné, že se změní v lásku na život a na smrt?
  Film bude mít u nás premiéru tento čtvrtek, tedy 25. dubna 2019.

  Mia a malý Charlie, © Gilles de Maistre

  Něco k filmu
  Mia a bílý lev je dobrodružný film, který je vhodný pro celou rodinu, jak pro děti, tak i pro dospělé. Určitě se u něj nikdo nebude nudit, protože je hodně akční a neustále se v něm něco děje.

  Mia s rodinou, © Gilles de Maistre

  Příběh
  Hlavní hrdinkou filmu je náctiletá slečna, která se jmenuje Mia. Přestěhovala se společně se svými rodiči a bratrem z Londýna na farmu v Africe. Vůbec se jí to nelíbí, protože přišla o všechny kamarády a o život ve velkoměstě. Jednou o Vánocích jí a jejímu bratrovi přinese tatínek ukázat mládě bílého lva, jenž dostane jméno Charlie. Mia ho nejdříve nesnáší, nezajímá ji nějaký lev, protože se chce vrátit zpátky do Londýna, ale po krátké době se všechno změní...

  Oba dva se spolu spřátelí, tráví spolu veškerý volný čas a mají se rádi, ale všechno má nějaký háček. Malé lvíče je sice úžasný mazlíček, ale postupem času roste a stává se z něj dospělý lev, což není zrovna domácí zvířátko. Rodiče se o Miu začínají bát, proto jí nejdříve zakazují, aby byl Charlie v domě, a později jí i úplně zakážou za ním chodit. Aby ji nějak donutili toto respektovat, tak jí řeknou, že pokud ji u něj ještě někdy uvidí, tak ho prodají. To se jí samozřejmě vůbec nelíbí, proto za ním i tak tajně chodí. Jednou tam jde společně s bratrem, při návštěvě vznikne video, ve kterém Mia říká, jak za ním tajně chodí, protože ho má moc ráda. Jenže toto video jednou uvidí jejich tatínek, když jim chce udělat fotku. Okamžitě má pro vzácného lva kupce.

  Mia se snaží zjistit, co přesně se se zvířaty, která od nich odjíždí, děje, a proto se jednou schová na střeše auta, kterým její tatínek odváží jednoho lva, kterého prodává. Na místě zjistí, že ti lvi neputují k jiným chovatelům nebo do zoo, ale jsou na místě zastřeleni jako trofej. Je z toho v šoku a dochází jí, že její miláček skončí za pár dní úplně stejně. Když se vrátí domů, tak plánuje společně s bratrem velkou akci. Chce v noci společně s Charliem utéct a vydat se s ním na cestu do rezervace Timbavati, kde by byl lev v bezpečí, protože se tam nesmí střílet. Podaří se jí v noci utéct, překonat společně se lvem dlouhou cestu a dostat ho do bezpečí chráněné rezervace? To už se dozvíte v samotném filmu, protože recenze není k tomu, aby prozradila úplně všechno.

  Mia a Charlie, © Gilles de Maistre

  Plusy
  Asi nejvíce se mi na filmu líbily krásné záběry divokých zvířat a přírody. Také je ve filmu vidět, jak nádherný vztah si mezi sebou může vybudovat člověk a zvíře, tedy dvě na první pohled docela rozdílné bytosti. Na závěr je ve filmu i velmi zajímavá, ale zároveň smutná informace, která se týká toho, jakým způsobem jsou ve světě neustále zabíjena zvířata. Třeba jen počet lvů se za posledních několik let snížil zhruba o 80 %, takže pokud to bude obdobným způsobem pokračovat, tak by se mohlo stát, že tato zvířata brzy vyhynou.

  Mia a malý Charlie, © Gilles de Maistre

  Negativa
  Určitě nechci film nijak kritizovat, protože si to podle mého názoru opravdu nezaslouží, ale ty záběry, ve kterých je přímo vidět míření a střílení na tak nádherná zvířata, se mi opravdu moc nelíbily. Pak také focení lovců s „trofejí“ v podobě zabitého zvířete nebyl moc hezký pohled, ale zase na druhou stranu je pravda, že se tyto věci bohužel stále dějí.

  Lev na stole, © Gilles de Maistre

  Závěr
  Závěrem bych chtěla říct, tedy spíše napsat, že bych tenhle film rozhodně všem doporučila. Celý příběh je až do detailů krásně propracovaný a určitě stojí za to ho vidět. Troufla bych si říct, že z části i zažít, protože se v něm opravdu přenesete do děje a budete mít pocit, že jste opravdu někde v Africe mezi spoustou zvířat a zažíváte úžasné dobrodružství.

  Trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 16. června 2019 v 6:10.
  VikiS v něm napsala:

  Na tom filmu jsem byla v kině. Úžasný film! Krásně propracovaný.... A je tam taky vidět že ne všichni lidí se snaží chránit zvířata. $>

  Příspěvek z 28. dubna 2019 ve 20:17.
  JojoLady v něm napsala:

  Je to tak úžasný film!Je to tak neskutečné!Lidi jsou někdy opravdu tak.......Je to určitě k zamyšlení a opravdu je to nádherný film.

  Příspěvek z 23. dubna 2019 ve 21:02.
  Rodé v něm napsala:

  Taky se těším se až ten film uvidím .Krásná recenze