Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

  vydáno  •  filmy

  Neposedného Shauna z animovaného seriálu asi všichni znáte, ale tentokrát se tento rošťák už podruhé objeví i ve filmu. Jak se zachová, když u nich na farmě objeví neznámé stvoření z daleké galaxie?
  Film bude mít u nás premiéru ve čtvrtek 3. října 2019.

  Lu-La a Shaun, © Will Becher a Richard Phelan

  Něco k filmu:

  Jedná se o hodně bláznivý film, který je tak trochu i sci-fi. Na první pohled to možná působí jako pohádka pro malé děti, ale rozhodně se u toho pobaví i dospělí, protože vtipných scének je tam opravdu hodně. Jako obvykle se ve filmu v podstatě nemluví, ale postavy vydávají různé zvuky. Jediný, kdo tam občas i něco málo (většinou ale nesrozumitelného) promluví, je malinká mimozemšťanka Lu-La, o které se něco dozvíte za chvilku.

  Bitzer a zákaz, © Will Becher a Richard Phelan

  Farmageddon se to jmenuje kvůli tomu, že je to zároveň i název parku, který v průběhu filmu na farmě vyroste.

  Farmageddon, © Will Becher a Richard Phelan

  Děj

  U malého městečka přistane jednoho večera ufo. Z něj vyskočí taková malá a kouzelná mimozemšťanka, která se jmenuje Lu-La. Neví, kde je, a proto se vydává nejbližší cestou, byť neví, kam vede. Její ufo po chvilce samo zmizí, ale neobešlo se to bez diváků. Chvíli před jejím příletem všude přestala svítit světla, tak lidé byli zmatení a jeden pes zavedl svého páníčka přímo na místo, kde to ufo přistálo. Netrvá to dlouho a všichni o této podivné události vědí, z novin, rádia, ...

  Lu-La po přistání, © Will Becher a Richard Phelan

  Shaun provádí samé lumpárny, což by u něj nebylo nic neobvyklého, ale dojde to až k tomu, že se proplíží k počítači a objedná pizzu. K té pizze se ale schová i Lu-La, takže se dostane na statek, kde ji později objeví Shaun. Zjistí při tom, že má galaktické schopnosti, třeba že si může kousek pizzy nechat teleportovat do své ruky. Následně se potká i s ostatními ovečkami, u kterých se schovává, aby ji neviděl hlídací pes Blitzer.

  Ovečky a Lu-La, © Will Becher a Richard Phelan

  Lu-La je ještě větší „číslo“ než Shaun. I na Zemi se dostala spíš takovou náhodou, když se jí v noci nechtělo spát. Je ještě malá a doma má rodiče, takže pomocí svých kouzel vytvoří z různých předmětů planetu a oběžnou dráhu. Pak vysvětlí Shaunovi, že chce zumzum (to je jedno z mála slov, které Lu-La používá, znamená to ufo). Shaun to pochopí, podle novin zjistí, kde to ufo bylo spatřeno, a vydává se s Lu-Lou na cestu.

  Shaun s Lu-Lou, © Will Becher a Richard Phelan

  Její kouzla jim někdy pomáhají, třeba když jsou přímo u pole s kukuřicí a najednou mají pusy plné popcornu, nebo když si to později uhání po silnici v popelnici. :-D Ale někdy je to i na škodu, třeba když Lu-La v městečku spatří obchod, který má ve výloze spousty sladkostí. Než Shaun stačí cokoliv udělat, tak už je vevnitř. Proleze celé mrazáky, protože chce pizzu, kterou sice najde, ale když do ní kousne, tak zjistí, že to asi není úplně ono, protože je ta pizza zmražená. Pak si nechá kouzlem nalívat do pusy 3 druhy limonád najednou, hází si do pusy strašně moc bonbónů, protože má tolik rukou, že je Shaun nemůže pohlídat... Po tom všem si krkne takovým způsobem, že v celém obchodě nejprve popadají regály a o chvilku později se dokonce začne celá zem třást. ;-D

  V obchodě, © Will Becher a Richard Phelan

  Naštěstí se jim oběma podaří z obchodu uniknout a dostat se až na místo, kde Lu-La přistála. Ví, co má dělat, aby se ufo znovu objevilo, ale pak nemůže odletět, protože nemá takový speciální předmět, který ztratila v lese. Bohužel je tam najde parta lidí, kteří právě to tajemné ufo hledají. Při prohledávání okolí naleznou i onen ztracený předmět, bez kterého ufo nemůže letět. Odvezou celé ufo (a i tu věcičku) do jakési budovy, kde ho chtějí zkoumat. Ovšem to by nebyli Shaun a Lu-La, kdyby něco nevymysleli...

  Pokus nastartovat, © Will Becher a Richard Phelan

  Získají tu potřebnou věcičku a uletí pryč. Radost však netrvá dlouho, protože Shaun tam omylem navolí, že místo jedné pizzy, kterou si chce dát, začne lítat pizz spousta, po celém ufu. Pomačkají se tím spousty tlačítek, takže se ufo otočí a během chviličky je zpátky na Zemi. Spadne kousek od farmy, ale vůbec nic z něj nezůstane funkční. Pouze ona kouzelná věcička, díky které mohlo ufo létat.

  Střílení pizz v ufu, © Will Becher a Richard Phelan

  Jestli se tato věcička dostane dostatečně vysoko, tak dokáže vyslat signál Lu-Liným rodičům do galaxie. Na farmě mezitím vyrostl jakýsi park – Farmageddon, který má mimo jiné vysokou věž, jejíž výška by možná stačila. Ovšem pořád je honí agentka, vedoucí té zlé party, která chce mimo ufa strašně moc získat i mimozemšťana a má na to dost vymakané pomůcky... Podaří se dvojici společně s pomocí ostatních oveček na farmě dostat nahoru a zachránit tak Lu-Lu? To už se dozvíte ve filmu, přeci vám nevykecám všechno... ;-)

  Plusy

  Líbilo se mi hlavně to, kolik jsou autoři schopni vymyslet všelijakých lumpáren, které hlavní postavy vyvádějí, třeba pyramida z oveček, na kterou se má najíždět ze střechy na kole, umělá ovečka, aby hlídací pes Blitzer nezjistil, že je Shaun pryč, střílení oveček z děla a spousta dalších.

  Bláznivý nápad, © Will Becher a Richard Phelan

  Mínusy

  Občas tam bylo cosi nemožného, třeba když nejmenší z oveček musela propadnout mezi spoustou ozubených koleček, aby se dostala dovnitř auta a mohla tam povytahovat různé drátky a věcičky, díky čemuž to přestalo fungovat, pak jiná ovečka strčila ruku dovnitř a hned ji vytáhla ven. Pokud by měla prostrčit tu ruku mezi všemi těmi kolečky, tak by ji musela mít možná tak desetinásobně dlouhou, což by asi nešlo, ale vzhledem k tomu, jak je ten film vytvořený, tak tam je asi možné úplně všechno. :-D

  Hra s létajícím talířem, © Will Becher a Richard Phelan

  Závěr

  V porovnání se seriálem mi film přišel určitě lepší, ale to možná bylo i díky délce, protože ve filmu bylo mnohem více prostoru na to, aby se tam mohlo odehrávat zapeklité, ale zároveň zábavné dobrodružství.

  Pokud máte rádi různé lumpárny, dělání blbinek a spoustu legrace, tak se na ten film určitě běžte podívat, rozhodně to stojí za to a fakt se pořádně nasmějete!

  Trailer k filmu:

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  JáJá1 v něm napsal:

  Ještě jsem ji neviděl, ale brzy se na ni podívám, 5 tlapek.:-)

  VHanka v něm napsala:

  Ovečka Shaun ve filmu - to se mi líbilo moc. Tak asi kouknu i na tenhle díl.

  Příspěvek z 23. září 2019 v 16:30.
  číča800 v něm napsala:

  Možná půjdu do kina :)