Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Playmobil ve filmu

  vydáno  •  Filmy

  Napadlo vás někdy, co všechno se dá zažít v animovaném světě fantazie, který nemá žádné hranice, a nikdy nevíte, co vás za rohem potká?
  Film bude mít v našich kinech premiéru ve čtvrtek 12. září 2019.

  Charlie, Del, robot, Marla a Rex, © Lino DiSalvo

  Něco k filmu
  Playmobil ve filmu je taková poměrně bláznivá animovaná komedie, která je určená pro celou rodinu – pro děti i dospělé. Prolínají se tam všechna možná prostředí – od pohádkového, přes sci-fi až po historické, ve kterém najdete třeba i bojovníky nebo dinosaury. Mimo to je ve filmu také několik písniček, které tomu dodávají skvělou atmosféru.

  Delovo auto, © Lino DiSalvo

  Děj
  Hlavními hrdiny jsou dva sourozenci – dívka Marla a její mladší bráška Charlie, který si strašně rád hraje se stavebnicí Playmobil. Oba dva sní o nějakém velikém dobrodružství, při kterém by procestovali celý svět. Pak ale jejich rodiče mají autonehodu, při které zemřou, takže sourozenci během chvilky zůstanou úplně sami.

  Po pár letech se tak trochu pohádají. Marla je starší, a jelikož se musí starat o domácnost a o bráchu, tak už po nějakém velkém dobrodružství tolik netouží, jenže Charlie ano... I přes její nesouhlas se jeden večer vydává do města. Zaujme ho tam obrovský hračkový model světa, na nic nečeká a vrhá se dovnitř. Mezitím ho doma hledá jeho sestra, ale marně. Po chvilce přes mobil zjistí jeho polohu a ihned se vydává za ním do města. Najde ho celkem rychle a chce se s ním hned vydat domů, ale on s tím nesouhlasí.

  Všimne si, že jeho figurka vikinga úplně přesně pasuje na jedno místo toho modelu. Zkusí ji tam postavit, což způsobí rozsvícení majáku a vzniklé světlo je vtáhne dovnitř!

  Oba dva se ocitají v úplně jiném světě, než na který jsou zvyklí. Také už nejsou lidmi, ale postavičkami ze stavebnice. Marla je obyčejná holka, ale Charlie je viking. Hodně silný viking, který všechny porazí, ale zároveň se stává terčem takové bandy, která má za úkol chytat ty nejmocnější hrdiny.

  Banda, která chytá hrdiny, © Lino DiSalvo

  Bohužel ho dostanou, odvezou do tajného světa a tam uvězní. Není tam ovšem sám – je tam také spousta dalších hrdinů, kteří jsou na tom úplně stejně jako on, a čeká je boj s obrovskou příšerou. Marla to ale samozřejmě nemůže nechat jenom tak. Vydává se Charlieho hledat, ale má to velice těžké, protože vůbec netuší, kde je.

  Cesta je to opravdu obtížná, objeví se při ní třeba ve westernovém městečku, kde po ní všichni jdou, protože má zlato. Odtamtud utíká společně s parťákem Delem, který jí chce pomoct s hledáním Charlieho. Ona mu za tu pomoc slíbí všechno to zlato. Společně se nejdříve vydávají za Rexem, což je velmi chytrý chlápek, který si umí poradit skoro v každé situaci.

  Marla se zlaťáky, © Lino DiSalvo

  Díky němu následně zjistí spoustu užitečných informací, takže jsou o krok blíže k nalezení Charlieho. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, tak musí také za takovou zlou babou Glim, která chce strašně moc peněz a málem je zabije, když jí je nedají. Od smrti je zachrání malý robot a díky tomu se dostanou do pohádkového světa. Marla je zase sama, jen s robotem, Del už s ní nechce totiž mít nic společného, protože toho zlata měla moc málo.

  Del a Marla u Glim, © Lino DiSalvo

  Po bloudění ve světě pohádek se dostávají ke kouzelné víle, která jim dokáže pomoct. Díky létajícímu koberci se dostávají přímo na místo, kde je uvězněný Charlie. Ten se odtamtud už několikrát snažil společně s ostatními zajatci utéct, ale nikdy to nevyšlo.

  Marla u kouzelné víly, © Lino DiSalvo

  Na záchranu už je ale pozdě, protože zrovna začíná zápas Charlieho s tyranosaurem! Podaří se Marle zabránit tomu, aby ta obluda jejího brášku zabila? A zvládnou se vrátit zpátky do normálního světa? To už se dozvíte v samotném filmu... ;-)

  Hrdinové v aréně, © Lino DiSalvo

  Plusy
  Na filmu se mi líbilo především nádherné zpracování všech těch světů – bylo jich tam tolik, ale i tak byly všechny úplně dokonale a do detailů propracované. Také byla vidět nádherná sourozenecká láska, která byla i silnější než to, že se prostě občas pohádali.

  Král, který vězní hrdiny, © Lino DiSalvo

  Mínusy
  Dost jsem přemýšlela, jestli bych tomu vůbec něco mohla vytknout a ... asi ne, ten film je vážně skvělý!

  Bojovníci, © Lino DiSalvo

  Závěr
  Na závěr bych chtěla napsat, že tenhle animák rozhodně stojí za to! Poznáte v něm úžasný svět, který je až po okraj plný fantazie a ve kterém se odehrává jedno obrovské dobrodružství. Takové dobrodružství, které člověk v reálném světě samozřejmě zažít ani nemůže, protože je na to potřeba strašně moc fantazie.

  Tady se můžete kouknout na trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 18. září 2019 ve 13:06.
  klapka411 v něm napsal:

  Lego film je lepší (ÍÍÍ)(ÍÍÍ)

  Příspěvek z 13. září 2019 ve 14:06.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Zlatej Igráček.... :D

  Příspěvek z 11. září 2019 ve 21:46.
  majdula2000 v něm napsala:

  To ano. Celkově je z mých Alíkovin (když beru tu pohádku po částech) nejdelší tuta: www.alik.cz/a/lyzarsky-tabor-v-tatrach.