Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Rodinu si nevybereš

  vydáno  •  Filmy

  Tento film vypráví o rodině, která se začíná hádat. Když táta jede kolem kouzelného kamene, tak si něco přeje a druhý den je všechno jinak. A je to spíše horší, takže dobrodružství může začít! Film bude mít premiéru ve čtvrtek 9. září.

  Rodinu si nevybereš, © Jean-Patrick Benes

  Něco k filmu

  Jedná se o francouzskou komedii určenou dětem od dvanácti let a dospělým, ale já ji doporučuji spíše starším. Film není přemluvený do češtiny, je s titulky. A doporučila bych ho lidem, kteří si chtějí ujasnit pozice v rodině.

  Děj

  Film je o jedné rodině, kterou tvoří tři děti a jejich rodiče. Ve filmu se objevuje i jejich babička. Jednou se vypravili do zábavního parku, kde stáli dlouhou frontu na lodičky, jejichž trasa vedla mimo jiné kolem kouzelného kamene, ale nakonec jel pouze táta. Byl naštvaný, že se nechovají moc jako rodina.

  Z filmu Rodinu si nevybereš, © Jean-Patrick Benes

  Další ráno se probudili s tím, že každý měl chování někoho jiného, ale vypadal stejně. Byl to zrovna den, kdy nejmladší z dětí – Chacha – měla narozeniny, ovšem ta byla zrovna maminka, takže ze všech nejrozumnější. Okamžitě odjeli z hotelu domů, kde na ně čekala babička se svým přítelem. Po celý den táta, který byl Chachou, chtěl mít narozeninovou oslavu a choval se nejhůř. Babičku se jim nepovedlo do večera vyhnat, takže spala u nich doma.

  Z filmu Rodinu si nevybereš, © Jean-Patrick Benes

  Další den se zase probudili, ale ne ve svých tělech, opět byli někým jiným. Začali řešit, jak dostat zpět svá těla. Nevěděli, jestli mají jít za doktory, báli se, aby z nich neudělali pokusné králíky, a doma to začalo vypadat dost divně. Jejich otec měl problém s novinami, ve kterých pracoval, jejich mamka zase se svým milencem z nemocnice, kde pracovala. Ale jak to nebyli oni, tak to bylo složité a spousta tajemství se vyzradila. Chacha, která po celou dobu byla maminka, toho začala mít dost, bylo toho na ni hodně. Jednou ji chytli policisté, jak v době školy sedí v parku a kouří. Měla z toho problém. A tak to šlo stále dál, každý měl pořád problémy, babička nadávala, u nich doma to začalo vypadat spíš jako ve sběrném dvoře...

  Z filmu Rodinu si nevybereš, © Jean-Patrick Benes

  Jednou se rozhodla jít Chacha v těle maminky do nemocnice na vyšetření, aby jim někdo vrátil normální chování, ale nakonec utekla. Jenže utekla moc pozdě, takže doktoři o všem věděli a zbytek rodiny byl taky v nemocnici, jelikož jejich babička dostala infarkt. Začalo zběsilé honění, doktoři chtěli zpět získat rodinu a prozkoumat ji, oni utíkali. Podaří se doktorům rodinu chytit, nebo jim uteče? A komu všemu nadělají problémy? Jak to dopadne s novinami a milencem? A vrátí se vůbec ještě někdy do svých těl? To všechno a mnohem více se dozvíte, když se na film podíváte.

  Plusy

  V první polovině by se dala ocenit vtipnost. Opravdu hodně jsem se nasmála, ale ke konci to už bylo horší. Dost si vážím hereckých výkonů a líbilo se mi, že si mohu poslechnout nějakou francouzštinu.

  Mínusy

  Přišlo mi, že ke konci už to bylo takové trochu nudné, jelikož to bylo v podstatě pořád o tom stejném. Taky mi to přišlo, že hlavně ke konci to bylo dost zmatené. A myslím, že by se do filmu hodilo více hudby.

  Můj názor

  Celkově film nebyl špatný, ale znám i lepší filmy. Samozřejmě, že nic není dokonalé, ale myslím, že toto mohlo být lepší, ale i tak film doporučuji hlavně problémovým rodinám. Celkově dávám filmu tak 68 %.

  Trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 4. září ve 12:26.
  majdula2000 v něm napsala:

  Chyba by byla třeba tytulky. Au.:-D

  Příspěvek z 4. září v 11:48.
  vaiva v něm napsala:

  Aha, já myslela, že je to vyloženě chyba (jako třeba cytoslovce).

  Příspěvek z 4. září v 11:17.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nejsme ve škole, v článcích se občas objevují i nespisovná slova...;-)