Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Sněžný kluk

  vydáno  •  filmy

  Dobrodružný příběh o záchraně malého yettiho, který byl unesen a chce se vrátit z města domů za svými rodiči – na nejvyšší horu světa Mount Everest. Film bude mít v našich kinech premiéru ve čtvrtek 24. října 2019.

  Cesta na Mount Everest, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Něco k filmu

  Sněžný kluk je animovaný film, který je vhodný pro celou rodinu. Jedná se o dobrodružný příběh, který je plný přátelství, kouzel, touhy cestovat a poznávat svět, ale zároveň také jakéhosi cítění povinnosti pomoct tomu malému chlupatému stvoření vrátit se domů k rodičům. Krom toho se v něm objevují také příjemné melodie, které jedna z hlavních hrdinek hraje na housle.

  Yi hraje Everestovi na housle, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Yi hraje na housle, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Děj

  Příběh začíná u malého yettiho, který je vězněný, aby mohl jeho „páníček“ dokázat lidstvu, že tento druh skutečně existuje. Jenže nějaké věznění se mu samozřejmě nelíbí, a proto se snaží utéct, což se mu opravdu podaří. Utíká před lidmi, kteří ho pronásledují, aby ho zavřeli zpátky, a nalezne útočiště na střeše jednoho domu. Objeví ho tam holčina, která se jmenuje Yi. Z počátku se ho bojí, ale pak uvidí nad městem létat vrtulník… zjistí, že hledají právě toho yettiho, a chce mu pomoct. Ošetří mu rány, které má ze svého útěku, nosí mu jídlo, hraje mu na housle a dává na něj pozor, také se díky jedné reklamě dozví, kde je jeho domov… na Mount Everestu. Z toho také vznikne jméno, které mu dá – Everest.

  Yi a Everest, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Klid však netrvá dlouho, protože ho tam ti pronásledovatelé stejně najdou. Yi Everestovi rychle říká, že musí utéct. On utíká, ale aby nebyl sám, hodí si Yi na záda a utíká s ní. Skáče po střechách domů a celou dobu ho sleduje ten vrtulník. Dostanou se až do místa, kde se každý večer koná světelná show. Mají štěstí, zrovna jedna začíná! A kousek odtamtud je přístav, ze kterého bude brzy odplouvat loď. Show strhne pozornost všech jejich pronásledovatelů, takže Yi s Everestem dokážou nenápadně zmizet a utíkat k lodi.

  Foukání do pampelišky, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Tam už je dohání jejich kamarádi, kteří je také celou dobu sledují a snaží se jim pomoct. Jsou to dva kluci, starší z nich musí hlídat svého mladšího bratránka, takže ho má u sebe. Yi vysvětluje Everestovi, že musí s tou lodí odplout, aby se dostal z města do bezpečí. Vleze tam, ale je moc smutný, že ho Yi opouští. Ta se však nemůže moc dlouho koukat na ten jeho smutný výraz, takže skáče na loď, dokud je ještě blízko. Malý bláznivý kluk cítí dobrodružství a skáče za ní. Nedoskočí, ale Everest ho chytí a vytáhne na loď. Jeho starší bratránek ví, že ho musí hlídat, takže mu zbývá jediné – skočit na tu loď taky.

  Cesta za dobrodružstvím, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Za dobrodružstvím se tedy vydávají všichni 4. Schovají se do jedné z beden s colou, které ta loď převáží, v cíli plavby se nechají naložit do náklaďáku a cestou pak tu bednu z náklaďáku shodí. Rozbije se a oni jsou zase volní. Díky mobilu zjistí polohu a cestu do hor, ale ne všichni chtějí jít s Everestem až do cíle. Všichni se ale shodují na tom, že mají hlad. Everest neváhá a použije jedno ze svých kouzel – rázem se kolem nich objeví spousty borůvek! Jsou větší, větší a větší… Všichni se jich najedí, ale ony pořád rostou. Jsou už velké i jako míče, ale také nebezpečné, protože dostat něčím takovým ránu… To fakt nechcete!

  Kuk, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Skupinka se proto dává na útěk do bezpečí. Utéct se jim podaří, lehají si do trávy a chtějí spát. Na Mount Everest to je pořád ještě dost daleko, takže potřebují na cestu sílu. Další den zjišťují, že ta zlá parta, která je honí, zjistila, že večer odpluli z přístavu, kam pluli, a už je jim zase v patách. Mají spousty vymakaných aut, motorky, drony a všelijaké vymoženosti. Ovšem nemají kouzelné schopnosti Everesta, které dost pomáhají v cestě čtveřici kamarádů.

  Everest a kvítky, © Jill Culton a Todd Wilderman

  V horách, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Cesta je opravdu daleká a složitá. Musejí se ještě dostat přes městečko, poušť, řeky, lesy, … až do hor, které jsou domovem malého Everesta. Podaří se jim překonat cestu, úspěšně utéct pronásledovatelům a dostat Everesta domů k rodičům? To všechno už zjistíte a uvidíme v samotném filmu.

  Překvapení..., © Jill Culton a Todd Wilderman

  Plusy

  Líbilo se mi krásné zpracování prostředí, ve kterém se film odehrával, ale hlavně všechna ta kouzla. Třeba pampeliška, která se najednou strašně moc zvětšila, oni viseli na jejím stonku a normálně si letěli nad horami, nebo loď, která vyjela z řeky a dál si v klidu svištěla po poli, kde Everest mohl úplně jednoduše určovat, jak hodně ta zem bude z kopce, a také to, že se dá třeba i vozit se na mracích!

  Plavba po řece, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Na lodičce po poli..., © Jill Culton a Todd Wilderman

  Mínusy

  Byla tam trochu nelogická jedna scénka, konkrétně ta s těmi borůvkami. Jak se jimi všichni cpali, pak s nimi dělali blbosti a nakonec utíkali, tak je některé ty borůvky i trefily a tak podobně, takže byli dost postříkaní tou šťávou, a tudíž pěkně fialoví. Ovšem o pár okamžiků později, kdy byli pořád ve stejném oblečení, ho měli zase krásně čisté, po nějakých borůvkách na něm nebyly ani stopy.

  Celá parta, © Jill Culton a Todd Wilderman

  Závěr

  Na konec bych asi chtěla dodat hlavně tohle… Určitě se na ten film běžte podívat! Je to opravdu úžasné dobrodružství, které vás vtáhne do děje, ale zároveň vám nikdy nedovolí odhadnout, co všechno se při něm ještě může stát.

  Tady se můžete podívat na trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 27. října 2019 v 17:26.
  Ištvan v něm napsal:

  Jako je to film hodně pro děti, ale pobaví i puberťáky, hlavně když myslí na věci jako já:-D:-D

  raper454 v něm napsal:

  Možná na něj půjdu.
  5 tlapek.

  1marek v něm napsal:

  Na film jsem byl dneska s kamarádama a super