Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Špióni v převleku

  vydáno  •  filmy

  Myslíte si, že dětské vynálezy jsou jen blbosti k ničemu? Co když mají nějaká taková „udělátka“ zachránit celý svět? A mohou se dva naprosto odlišní samotáři spojit, aby dokázali něco, co jeden člověk sám nemá šanci zvládnout? Nejen to se dozvíte v akční animované komedii, která bude mít v kinech premiéru 26. prosince 2019.

  Lance se svým auťákem, © Troy Quane a Nick Bruno

  Něco k filmu:

  Jedná se o animovanou komedii pro celou rodinu – děti i dospělé. Je to celé jedno velké dobrodružství, v němž hraje podstatnou roli i žánr fantasy. Kromě toho je to chvílemi i dost bláznivé, takže vás určitě i pobaví, ale zároveň si užijete i trochu napětí.

  Walter se svým vynálezem a Lance, © Troy Quane a Nick Bruno

  Děj

  Celý příběh začíná u malého kluka, který se jmenuje Walter. Ve škole mu říkají, že je „trhlej“, protože pořád kutí nějaké vychytávky, třeba přístroj, který v případě nebezpečí chrlí třpytky, jež každého očarují, nebo najednou nafoukne takovou velkou kouli, díky které bude člověk v bezpečí, ať se kolem něj děje cokoliv. Je však smutný z toho, že ho nikdo moc nechápe, ale maminka se ho snaží uklidnit. Dětství prý měla úplně stejné, jako má nyní Walter. Také mu říká dobrou radu do budoucna, a sice aby se ničeho nebál a pokračoval, protože ta jeho „udělátka“ budou jednou chránit celý svět. Má naprostou pravdu…

  O několik let později, kdy už má Walter vystudovanou univerzitu, se ve filmu objevuje druhý hlavní hrdina – Lance. Je úplně jinačí, než jaký je Walter… Je to špión! Pracuje pro tajnou vládní službu, pro kterou pracuje i Walter, ale všechno dělá zásadně samostatně a při práci si pomáhá různými triky. Walter mu jednou ukazuje nějaké své vynálezy, což ale Lancovi přijde úplně k ničemu, takže mu dá padáka. Vůbec to nevypadá, že by se dva tak odlišní lidé někdy mohli spojit dohromady, jenže život občas přináší dost nečekaná překvapení.

  Walter vypráví Lancovi o svých vynálezech, © Troy Quane a Nick Bruno

  Celý svět se nachází v nebezpečí. Jeden neřád, který má jméno Keller, má spousty dronů. Ovšem nejsou to jen tak ledajaké drony, jsou hodně nebezpečné. Jenže i on sám je dost nebezpečný, nebezpečný pro celý svět a je potřeba ho zastavit. Lance by potřeboval být neviditelný… v té chvíli mu dojde, že něco takového zkoumal Walter. Okamžitě se za ním vydává. Najde ho doma v laboratoři, kde zrovna dokončuje lektvar, který dokáže proměnit člověka v holuba. Lance ho neposlouchá, neví přesně, co to udělá, ale okamžitě to vypije!

  Lance, © Troy Quane a Nick Bruno

  Během chvilinky to začne působit, má hrozné bolesti, až se z něj nakonec stane holub. Je z toho celkem v šoku, protože čekal, že bude neviditelný. Walter mu vysvětluje, že být holubem je přeci skvělé a je to parádní převlek. Holubi jsou totiž přeci všude. Nikdo je pořádně nevnímá, takže je to úžasné maskování. Ovšem zlořád Keller umí ještě jednu věc – proměnit se, takže může vypadat úplně stejně jako Lance… a může se za něj vydávat, čehož samozřejmě využívá! Lance a Walter se společně vydávají do světa, kde má Lance svou práci. Walter jde s ním a pracuje na lektvaru, který by pak holuba proměnil zpátky v člověka. Cíl celé té výpravy je jasný – zneškodnit Kellera a zachránit tím svět!

  Walter a Lance v převleku holuba, © Troy Quane a Nick Bruno

  Není na to však úplně moc času. Ty jeho drony se totiž mají dostat do tajného úkrytu vládní služby, což se prostě nesmí stát! Podaří se Walterovi s Lancem dostatečně spolupracovat a celou situaci včas zachránit? To už se dozvíte v samotném filmu, recenze nesmí vykecat úplně všechno... ;-)

  Tajná vládní služba, © Troy Quane a Nick Bruno

  Plusy

  Film je pěkně promyšlený a prostředí, ve kterém se odehrává, je skvěle propracované a moc hezky naanimované. Krom toho je dobré zpestření, že se u toho člověk občas a zasměje, když se třeba lidé přilepí k zemi jakousi hmotou, která je trochu podobná žvýkačce, ale úplně žvýkačka to není. Nebo když se na někoho dostane pár nevinných třpytek a on je hned úplně omráčený, jako kdyby byl třeba opilý. :-D

  Walter s holubem Lancem, © Troy Quane a Nick Bruno

  Mínusy

  Co se mi nelíbilo… Možná trochu to, že tam některé věci byly celkem nereálné. Ovšem vzhledem k tomu, že se ten děj odehrává vlastně ve fantasy světě, tak v něm může být čistě teoreticky možné cokoliv. :->

  Walter a jeden z jeho přístrojů, © Troy Quane a Nick Bruno

  Závěr

  Pokud máte rádi bláznivé animované komedie, fantasy a líbí se vám různé potrhlé přístroje a vychytávky, tak se na to určitě běžte podívat. Uvidíte, jak to vypadá, když je potřebná spolupráce dvou naprosto odlišných lidí, a zažijete zajímavé dobrodružství.

  Tady se můžete podívat na trailer k filmu:

  A ještě jeden...

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  vikinka28 v něm napsala:

  Zrovna na tenhle film dnes pujdu, takze jsem si precetla jenom zacatek a dej si ponecham az na film :->R^

  Příspěvek z 20. prosince 2019 v 8:11.
  JáJá1 v něm napsal:

  Hezký článek, jako vždy od manduly, 5 tlapek.:->