Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Tajný život mazlíčků 2

  vydáno  •  Filmy

  Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno můžou podnikat domácí mazlíčci, když jsou mimo dohled svých páníčků? Druhý díl toho oblíbeného filmu bude mít u nás premiéru příští čtvrtek – 20. června 2019.

  Kočka, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Něco k filmu
  Jedná se o animovaný film, který je určený spíše dětem, ale určitě se u něj pobaví i dospělí. Je opravdu hodně vtipný a místy i dost bláznivý (vidět třeba takovou starou babičku, která by mohla být ráda, že vůbec chodí, za volantem s několika desítkami koček v autě, to se opravdu hned tak nevidí).:-D Ovšem není to celé jen o legraci, zažijete při tom i úžasné, převážně zvířecí, dobrodružství.

  Tygřík s mazlíčky, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Děj
  V prvním díle jste mohli vidět, co se u mazlíčků děje, když jejich páníčci odejdou do práce. Hlavní zápletkou bylo hledání statečného „malého psa“ Maxe.

  Co se týče druhého dílu, tak tam už byla pointa malinko jinačí. Max společně se svým psím parťákem Baronem spokojeně žili se svou paničkou Katie. Ta se ale jednoho dne zamilovala, přivedla si domů přítele a po krátké době se jim narodilo miminko – klučík se jménem Liam.

  Max ho zprvu nesnášel, protože ho pořád tahal za ocas, házel po něm hračky a podobné věci, které malinké děti pejskům zkrátka dělají. Ale jednou za ním Liam přišel, řekl mu, že ho má rád, a obejmul ho – tím se všechno změnilo. Zamilovali se do sebe a Max se stal jeho velkým ochráncem.

  Liam s Maxem a Baronem u snídaně, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Max a Baron s Liamem, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Jenže Max byl ze všeho hrozně nervózní, takže si vytvořil takový zlozvyk – neustále se drbat. Katie ho proto vzala k veterináři, který mu dal límec a doporučil mu pobyt na venkově. Celá rodina – Katie se svým přítelem, Liam, Max a Baron – se tedy vydala za strýcem na venkov.

  Tam se pejsci seznámili s dalším psem, který se jmenoval Kohout. Ten Maxe naučil spoustu věcí. Například to, že se nemusí o malého tolik bát, protože určité věci se opravdu každý tvor naučí nejlépe tak, že si je sám vyzkouší (třeba vyleze na strom, spadne z něj, takže bude příště vědět, že tam lézt nemá). A také ho naučil nebýt takový strašpytel.

  Kohout, Max a Baron, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Mezitím se v okolí jejich domova v New Yorku odehrávalo trochu jinačí dobrodružství. Další mazlíčci se snažili o záchranu bílého tygra, jehož si koupil velmi zlý chlapík od cirkusu jako atrakci. Byl na toho tygříka moc zlý, takže se malý králíček a fenka vydali do cirkusu, aby ho zachránili. V noci se jim podařilo i přes vlčí hlídku tygříka osvobodit a utéct s ním do města.

  Tahle dvojka poprvé zachraňovala tygříka, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Když to zjistil pán od cirkusu, tak samozřejmě zuřil a poslal vlky, aby ho našli a přivedli zpátky. Sami to nezvládli, takže jim šel pomoct a opravdu ho našli. Zavřeli ho zpátky do klece, chytili i několik dalších mazlíčků a odjížděli s nimi pryč.:-c

  Zvířátka, když vidí vlky, co hledají tygříka, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Jenže další mazlíčci to tak samozřejmě nemůžou nechat. Ještě ten večer se vydávají tygříka a ostatní zachránit. Nemají příliš času, protože cirkus okamžitě nasedá do vlaku a odjíždí kamsi na sever.

  Podaří se jim chytnout ten vlak, zachránit tygříka a další mazlíčky a zneškodnit toho zlého padoucha? To všechno už se dozvíte ve filmu, protože recenze nemá vykecat úplně všechno.;-)

  Plusy
  Velmi se mi líbilo krásně promyšlené prostředí, ve kterém se všechno odehrává. Bylo to také hezky přehledné, byť se tam vlastně prolínaly dvě dějové linie (jedna na venkově a druhá v New Yorku). Také bylo pěkné, jak dokáží zvířátka spolupracovat, spojit síly a tím zachraňovat své kamarády. Další krásnou věcí byl vztah Maxe a Barona s Liamem, opravdu je úžasné, když je domácí mazlíček takovým ochráncem malého dítěte a dává na něj pozor, akorát se to nesmí přehánět, i malé dítě potřebuje spoustu věcí vyzkoušet a zažít.

  Odhodlaní mazlíčci, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Mínusy
  Co se mi nelíbilo, tak bylo hlavně zacházení se zvířaty, tedy konkrétně s tygříkem, v tom cirkuse. Ten chlápek na něj byl opravdu hrozně zlý. Například ho donutil jít až na konec takového houpajícího se prkna, které bylo několik metrů nad malinkým bazénkem. Pak ho mlátil bičem tak dlouho, než ten chudák spadl až dolů, do toho bazénku. A všechno to dělal jen kvůli tomu, aby tím pak mohl bavit návštěvníky cirkusu.

  Kromě tohohle film kritizovat nijak nechci, jelikož si to podle mého názoru určitě nezaslouží.

  Králíček superhrdina, © Chris Renaud a Jonathan del Val

  Závěr
  Na závěr asi stačí dodat jediné – určitě se na ten film běžte podívat, opravdu to stojí za to! Parádně se při něm pobavíte a poznáte zase něco nového z tajného života našich mazlíčků.

  Tady se můžete podívat na nějaké trailery k tomuto filmu:


  A kdyby náhodou někdo neznal jedničku, tak se může podívat i na trailery k ní:  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 17. února ve 12:20.
  Máša09 v něm napsal:

  byl to skvělý film:-)

  Příspěvek z 24. října 2020 v 18:46.
  Míca_skaut v něm napsala:

  Nejlepší vždy byla a bude Koule!!!!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 17. června 2019 v 16:52.
  lékařský v něm napsal:

  Článek opravdu povedený.
  Teď už jen chybí se podívat na ten film.