Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Trollové: Světové turné

  vydáno  •  filmy

  Poppy je pozitivní holka, která problémy řeší zpěvem, tancem a vzájemným objímáním, ale jednoho dne se dozví šokující zprávu a nastane problém, který už tak lehce vyřešit nedokáže. Nálož dobré nálady vás čeká v tomto filmu, který má premiéru ve čtvrtek 6. srpna.

  Poppy a Větvík, © Cinemart

  Něco k filmu
  Jedná se o animovanou pohádku s komediálním nádechem, která je určená pro celou rodinu. Hlavně těm lidem, kteří rádi poslouchají hudbu, protože film je plný různých písniček.

  Děj
  Hlavní hrdinka je pozitivní trollí holka jménem Poppy. Poppy kraluje své zemi v rytmu popu levou zadní. A kralovala by dále, kdyby jednoho dne nepřišla šokující zpráva. Popoví trollové nejsou jediní na planetě, existují i další kmeny, které jsou jiné a vyznávají jiný styl muziky, než je pop.

  Poppy kouká do mapy trollího světa, © Cinemart

  Předkové vytvořili šest strun, každou pro jiný hudební styl, a to pro pop, funk, vážnou hudbu, techno, country a rock. Rockovým trollům vládne Bárbra, která zastává nejen drsnější styl hudby, ale i drsnou představu, že rock je jediná správná hudba na světě. A proto chce Bárbra získat všech šest strun a sjednotit trolly, ale pod jedinou hudbou, a tou je rock, ostatní hudební žánry by chtěla zničit.

  Bárbra, © Cinemart

  Avšak Poppy chce spojit všechny trolly a zabránit Bárbře zničit všechnu hudbu. Ví, že jsou všichni trollové, takže mají něco společné, a chce, aby jim bylo všem dobře a žili v harmonii, protože svět, kde všichni vypadají a zpívají stejně (jak by chtěla Bárbra), přece není harmonie. A to už není problém, který by Poppy dokázala vyřešit tancem, zpěvem a vzájemným objímáním.

  A proto se Poppy spolu se svým největším přítelem Větvíkem a ještě s jedním kamarádem vydává na cestu za jinými trolly. Nejdříve dojdou k trollům vážné hudby. Vše tam vypadá zničeně a zdá se, že tam nikdo není. Po chvíli se tam objeví malá flétnička, která jim řekne, že zde Bárbra již byla a zničila to tu, a taky to, že všechny trolly zajala a odvlekla do svého království.

  Král trollů vážné hudby, © Cinemart

  A tak se Poppy s kamarády rozhodne, že půjdou dále. Dojdou ke country trollům, kteří jim připadají přátelští, a tak začnou zpívat pop, aby se s nimi skamarádili. Jenomže to se country trollům nelíbí. Poppy a její kamarády zamknou do klece, aby neunikli. Kamarádi začínají hledat způsob, jak by mohli uniknout. Nakonec je pustí jeden kovboj. To ale neunikne pozornosti country trollů. A tak začne honička, Poppy a kamarádi utíkají a country trollové je honí. Country trollové v žádném případě nechtějí dopustit, aby jim Poppy s kamarády unikli. Takhle se chvíli honí, když pak před nimi je veliký příkop. Poppy s kamarády se ho pokusí přeskočit, ale spadnou uprostřed do vody.

  Country trollové, © Cinemart

  Naštěstí se country trollové zastaví před příkopem a sklíčeně se vrací zpět. Tím ale tento příběh nekončí. Podaří se popové královně Poppy zvítězit nad rockovou královnou Bárbrou? A budou nadále existovat všechny hudební žánry, nebo zbude pouze rock? Skamarádí se trollové takoví, jací jsou, ve vzájemné harmonii, nebo všichni budou zpívat stejně, vypadat stejně a tancovat stejně, budou prostě existovat pouze rockoví trollové? To vše a mnoho dalšího se v tomto filmu dozvíte.

  Plusy
  Určitě bych pochválila hudební proložení filmu. Ve filmu je dostatek písniček. Mně osobně se líbila návaznost děje na sebe a taky to, že tam byl dostatek vtipných scén, u kterých jsem se zasmála.

  Trollové, © Cinemart

  Mínusy
  Asi bych trochu vytkla závěrečnou scénu, myslím si, že mohla být udělána lépe, a přišlo mi, že ten konec byl takový odfláknutý. Jinak bylo vše asi v pohodě.

  Závěr
  Celkově se mi film líbil. Je pro celou rodinu, jen by asi mohl některé dospělé nudit. A pokud máte rádi hudbu, tak se na něj určitě zajděte podívat.

  Celkově dávám filmu tak 93 %.

  Trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  kajca v něm napsala:

  Film nebo spíš pohádku jsem viděla a bavilo mě to ale jednička se mi zdá lepší

  Příspěvek z 24. října 2020 v 18:43.
  Míca_skaut v něm napsala:

  Vyrobili k tomu i lego a to je úplně příšerné, ale film je super.

  Příspěvek z 1. srpna 2020 ve 12:22.
  ultron01 v něm napsal:

  Ten film jsem sice ještě neviděl, ale ta recenze je tak dobrá, že se na ten film určitě podívám!