Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu V oblacích

  vydáno  •  Filmy

  Animované dobrodružství, které se odehrává vysoko nad našimi hlavami – v ptačím světě. Film bude mít v našich kinech premiéru ve čtvrtek 16. května 2019.

  Manou, © Christian Haas a Andrea Block

  Něco k filmu
  V oblacích je animovaný film, který je na první pohled spíše pro děti, ale určitě se u něj nebudou nudit ani dospělí. Je dobrodružný, ale nechybí v něm ani vtipné nebo napínavé scénky. Mimo to by možná stálo za to dodat, že postav lidí se v něm opravdu moc nedočkáte, protože veškeré dobrodružství, které se v něm odehrává, tvoří zvířata.

  Malý Manou s „rodiči“, © Christian Haas a Andrea Block

  Děj
  Hlavním hrdinou filmu je Manou. Je to ptačí mládě, které se krátce po vylíhnutí dostalo k rackům. Těm se líbilo, a tak si ho nechali a začali ho vychovávat jako svého syna.

  Když byl větší, tak musel začít chodit do školy plachtění, aby se naučil všechno, co potřebuje umět racek na zvládnutí cesty do teplých krajin. Tam se hned od začátku ukázalo, že Manou je jiný. Nedokázal plachtit vzduchem ani plavat jako racci. Jednou spadnul za letu do vody, u které zrovna byli rorýsi. Ti mu řekli, že není racek, ale rorýs, protože je stejný jako oni. Vzali ho do města, aby poznal život rorýsů, ale pak se vrátil zpátky k rackům, protože ty považoval za svou rodinu.

  Bylo ale vidět, že on racek není, takže k rackům prostě nepatří, proto od nich po nějaké době odletěl k rorýsům. S těmi si užíval úplně jiný život, létání po městečku, sbírání drobečků ze stolů a spaní v jeskyních.

  Mezi racky a rorýsy panovala vždycky rivalita. Obývali jednu skálu, každý druh z jiné strany, ale celkově se neměli rádi.

  Rackové se chystali na zimu do teplých krajin, ale rorýsové speciálním smyslem vycítili, že se blíží obrovská bouřka. Chtěli jim pomoct, tak je Manou letěl varovat, jenže oni ho neposlechli a vydali se na cestu. Bouřka samozřejmě dorazila, byla hodně silná a nebezpečná. Rorýsové se rozhodli, že jim pomůžou. Přišlo jim to jako dobrý nápad, který by mohl z nich a racků udělat přátele, aby mezi ptáky panoval mír.
  Vydávají se tedy za nimi a vědí, jak se před bouřkou zachránit.

  Podaří se jim zachránit se před bouřkou a zachránit zároveň i hejno racků? To už se dozvíte v samotném filmu, recenze nesmí prozradit úplně celý děj.;-)

  Škola plachtění, © Christian Haas a Andrea Block

  Pozitiva
  Asi nejvíce se mi na filmu líbilo skvěle naanimované prostředí a zvířata. Všechno bylo do detailů propracované. Pak také bylo vidět, jak moc se mohou mít zvířátka ráda a že si dokážou i pomoci, případně zachránit život, i když to je hodně nebezpečné (to samozřejmě není běžné chování zvířátek, ale přenesené chování lidí).

  Manou a rorýsi, © Christian Haas a Andrea Block

  Negativa
  Kromě toho, že se mohou mít zvířátka ráda, se ale můžou také naopak celkem nenávidět. Ovšem na druhou stranu je pravda, že kdyby měly být všechny příběhy plné jen lásky a přátelství, tak by to asi byla hrozná nuda.

  Jinak si nemyslím, že by si tento film zasloužil nějakou kritiku, protože je opravdu moc povedený.

  Hejno racků, © Christian Haas a Andrea Block

  Závěr
  Závěrem bych chtěla napsat, že bych se na film klidně podívala znovu a určitě stojí za to se na něj podívat. Poznáte v něm život, který se odehrává, jak již název filmu napovídá, v oblacích, a zažijete krásné dobrodružství.

  Tady se můžete podívat na trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 16. května 2019 v 8:50.
  majdula2000 v něm napsala:

  Kos v něm opravdu není, Luky, ale pokud chceš vidět kosy, tak se zkus zaběhnout podívat do parku.:-D

  Příspěvek z 16. května 2019 v 8:47.
  lékařský v něm napsal:

  Kos v tom příběhu asi nebude... :DD

  Příspěvek z 14. května 2019 ve 20:16.
  MrTheBest v něm napsal:

  Mám rád pohádky, to se mi líbit asi bude. :D