Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Vzhůru za sny

  vydáno  •  pohádky · filmy · mediální partner

  Chtěli jste někdy ovlivnit, co se vám v noci bude zdát? Zažít dobrodružství se svými kamarády, nebo se třeba bát? V tomto animovaném filmu uvidíte někoho, kdo ovládat sny skutečně umí! A nejen ty svoje…

  Mína a křeček na dálkové ovládání, © Bontonfilm

  Něco k filmu

  Vzhůru za sny je dobrodružný film, který je vhodný pro celou rodinu. Hlavně pro ty, kteří mají rádi sny. Můžete v něm zjistit, jak sny fungují – kde se bere, co se vám bude zdát, co se děje, když se vám to zdá, i jak to potom vypadá, když se ze snu probouzíte.

  Ovládání postavy ve snu, © Bontonfilm

  Děj

  Hlavní hrdinou filmu je dívka, která se jmenuje Mína. Žije společně se svým taťkou a křečkem v rodinném domku. Její taťka by ale moc chtěl mít větší rodinu, a proto se k nim stěhuje Mínina sestřenice Jenny se svou matkou.

  Míny táta si myslí, že holky budou jako sestry, ale to má nějaký háček. Jenny zná akorát tak Instagram, neustále kouká do mobilu, všechno hned fotí a sdílí a tak podobně. A Mínu vůbec nemá ráda – nelíbí se jí, jak se obléká, nesnáší jejího křečka a chce ho dostat z domu pryč a tak podobně. Dokonce i Míně zabere její postel!

  Míně se to pochopitelně nelíbí. V noci sní o tom, jak s tátou hraje šachy, a pak se vznáší na šachové desce ve vzduchu. Jednou se to ale trochu zvrtne, ona do čehosi narazí a pak i zjistí, že není nikde v oblacích, ale na obyčejné scéně! Dírou se dostane i do zákulisí snů, kde najde takové modré bytosti.

  Mína se dostala do zákulisí, © Bontonfilm

  V zákulisí, kde snílci nemají co dělat, se jí moc líbí. Když človíček usne, tisknou se tam scénáře, které určují, co se bude komu zdát. Následně se sehrává divadlo – to, co se snílkovi zdá, a pak už zbývá jen probuzení.

  Večer po tom, co jí Jenny řekne, ať si užije poslední noc se svým křečkem, už to nevydrží, vtrhne ve svém snu do zákulisí a domluví tam, co se musí zdát Jenny. V jejím snu se má objevit křeček, ale musí to být nějak tak, aby ho začala mít ráda. To se povede! Když se Jenny ráno probudí, tak místo toho, aby na něj nadávala, se s ním mazlí a má ho moc ráda.

  Jenny ve snu začíná mít ráda křečka, © Bontonfilm

  Tím to ale nekončí. Stále si dělá srandu z toho, jak se Mína obléká. Tajně ji fotí, dává její fotky na Instagram a tam se pak Míně všichni smějí. Mína to zjistí, když si prohlíží fotky křečka, které Jenny také dala na Instagram. Je z toho moc smutná a vymýšlí plán, jak Jenny napravit.

  Neobejde se to bez dalšího měnění snů! A pořádného… ovšem někdy se to může i pořádně zvrtnout, protože měnit sny je poměrně nebezpečné. Jak to celé dopadne? Podaří se Míně Jenny napravit? A stanou se z nich nakonec opravdu kamarádky, jak si přál Mínin tatínek? To se dozvíte v samotném filmu, recenze nesmí vykecat úplně všechno.

  Plusy

  Moc se mi líbilo, jak byl celý film propracovaný. Jeho tvůrci musejí mít úžasnou představivost, když vůbec něco takového dokázali vymyslet. Spletě kolejí (takové zamotané koleje, které na první pohled působí jako bludiště, ale ve skutečnosti je to promyšlené, aby to fungovalo), které propojovaly scény jednotlivých snílků, kulisy, které vypadaly skutečně jako živé, a tak podobně.

  Svět snů, © Bontonfilm

  Mínusy

  Jediné, co bych filmu vytkla, bylo to, že tam bylo pár věcí, které tam úplně nedávaly smysl. Například když Mínin křeček byl zvyklý každé ráno své paničce upíjet z misky s cereáliemi a mlékem to mléko, tak když to poprvé viděla Jenny, tak jí to přišlo úplně odporné a celou tu misku na něj převrátila. Mléko se pochopitelně rozlilo, ale křeček, který skončil pod tou miskou, zůstal úplně suchý.

  Mína a její křeček u snídaně, © Bontonfilm

  Závěr

  Jestli jste snílci, tak se na ten film určitě běžte podívat. Poznáte kouzelný svět snů a třeba se také naučíte ovládat něčí sny, stejně jako Mína. ;-)

  Celkově bych filmu dala asi tak 85 %.

  Tady se můžete podívat na trailer:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Evženka_WarriorCats v něm napsala:

  Holčička: jmenuje se Mína
  My mind: malá blondýna....

  lékařský v něm napsal:

  Jsem se podíval na článkovou fotku a asi budu mít noční můry... :-c
  Ale jinak je to moc pěkně napsané.

  paratko2323 v něm napsala:

  Moc hezká recenze! 5 tlapek. :-)