Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze knihy Klub knihomolských srdcí

  vydáno  •  knihy

  Kniha vydaná v roce 2021 nakladatelstvím CooBoo od britské booktuberky Lucy Powrie. V článku najdete stručný obsah knihy a také můj názor.

  Klub knihomolských srdcí, © SHINeeGirl

  Obsah

  Kniha je o dívce jménem Tabby Brownová, která se přestěhuje do nového města a zatímco její rodiče vyklízí starý být a řeší vše kolem stěhování, bydlí Tabby u své babičky. Jednoho dne se rozhodne jít do knihovny a půjčit si svou oblíbenou knihu. Co ale nečeká je to, že v ní najde lístek s pozvánkou do čtenářského klubu.

  Jelikož Tabby ráda čte, rozhodne se, že se na místo uvedené na pozvánce dostaví, i když je ze setkání trochu nesvá. Na místě na ni čekají 4 lidé, na kterých je jasně vidět, že jsou to kamarádi. Jmenují se Olivie, Henry, Ed a Cassie.

  Celá kniha je o tom, jak se mezi nimi postupně tvoří přátelské pouto, jak se Tabby snaží začlenit do party už spřátelených lidí a o různých knižních sešlostech, které spolu jako Klub knihomolských srdcí podnikají.

  Můj názor

  Kniha se mi celkově líbila, jen mě zklamalo, že byla trochu o něčem jiném, než jsem čekala. Hodně se tam řeší šikana a snaha zapadnou do již rozjetého přátelství. Také mi přišlo, že způsob řešení některých situací neodpovídal tomu, že postavám v knize je kolem 16–17 let.

  Naopak líbila se mi určitě obálka, pak vložené informace o slavných autorech jako je například William Shakespeare a Jane Austenová, které byly psané vždy tou postavou, která je měla ráda. V případě těchto autorů Edem a Olívií. Také se mi líbí nápad se vzkazem v knize, kde se sejde parta lidí, kteří rádi čtou, aby si vzájemně doporučili knihy, bavili se o nich a pořádali třeba setkaní s knižním tématem.

  Knihu bych doporučila pro lidi tak kolem 13 let.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  verruu v něm napsala:

  Pěkná recenze :-D knížka mě zaujala a půjčím si ji, díky

  rostanda v něm napsala:

  Moc pěkná recenze :-) věřím že se nějakým čtenářům bude líbit i když v dnešní době málo kdo čte :-(

  Příspěvek z 27. října 2021 ve 4:54.
  CaMiL v něm napsala:

  Moc pěkná (i když pro mě) kratší recenze! @)->- Líbí se mi, jakým stylem si to napsala. Akorát já zastávám názor, že nejdřív se má kniha přečíst (vytvořit si z ní svoje dojmy) a až pak se mají číst recenze, v tvém případě se mi to ale nepovedlo :-D Možná, že někdy knihu přečtu. Také ráda čtu. Bylo by fajn mít nějaký Klub čtenářů třeba jako stůl v klubovně na alíku, co myslíš ?