Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze – Ori and the Blind Forest

  vydáno  •  počítačové hry

  Ori and the Blind Forest je nádherná animovaná plošinovka, kterou byste si neměli nechat ujít. V každém případě ji vřele doporučuji. Budete umírat, brečet a házet gamepadem (herním ovladačem) přes celý pokoj.

  Ori, © Moon Studios

  Ori and the Blind Forest je hardcore (těžká) plošinovka/skákačka, která je udělána do pohádkového stylu. Největší problémy s ní budou mít hlavně hráči, kteří s podobným žánrem nemají žádné zkušenosti, a taktéž hráči, kteří nemají nervy z oceli. Hádanky a skoky jsou zde od lehkých až po ty fakt těžké, což pro mě, jakožto relativního nováčka v tomto žánru, bylo čiré utrpení. V každé z osmi lokalit se nachází nějaký ten puzzle (hlavolam), přes který se dostanete dále.

  lokality

  Aby toho nebylo málo, tak vás po celou dobu budou otravovat nepřátelé, z nichž někteří jsou velice nebezpeční. Po tom všem se musíte hlavně vypořádat s těmi skoky, a to byl v pozdější fázi hry – aspoň pro mě – opravdu oříšek, takže se mi průměrný čas dohrání zdvojnásobil z 9 hodin na 18.

  Z nepřátel vám také budou vypadávat zkušenosti, které využijete ve stromu dovedností, kde si můžete koupit např.: zpomalení času, plavání pod vodou atd.

  Ability tree

  Musím říct, že tak hezkou grafiku jsem u jiné hry ještě neviděl, třeba rozmazané popředí pomůže tomu, abyste se vcítili do role Oriho, což je hlavní postava, za kterou hrajete. Ještě tu máme příběh, ten je lehký na porozumění a rychle odsýpá. Úplnou třešničkou na dortu je soundtrack (hudba ke hře) a jiné zvuky okolí.

  Shrnutí

  Ori and the Blind Forest je perfektní hra jak po grafické, tak i zvukové stránce + jsou zde opravdu logické hádanky. Malé mínus dávám za absenci češtiny a to, že v některých pasážích je hra opravdu těžká (a to někdy i pro dobré hráče). Osobně dávám 9 z 10 hvězdiček.

  Hru můžete získat na PC přes Steam, nebo si ji koupit na konzoli.

  Ukázka:

  Související dárky:

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek ze 7. března 2021 ve 22:42.
  FlySly v něm napsal:

  Ano, hra mega super, metroidvania hry naprosto miluju! já osobně jsem teda neměla problém s platformingem, podle mě skvělá oddechová! pokud jste si tuto hru opravdu užili, jen vám chci doporučit Hollow knight, stejnej žánr, moje nej hra, Ori má asi lepší grafiku, ale tady jsou navíc víc npcs a hodně bossů, no jen tak koho by to zajímalo, ale každá hra má něco do sebe!ok

  Příspěvek z 6. března 2021 v 11:08.
  Morell v něm napsala:

  Hra má dechberoucí grafiku a nádherný příběh, to musím jedině souhlasit. První ze dvou her o Orim. (i ta druhá je boží)
  Moc krásná hra, taktéž doporučuji a článek je o ní moc hezký.

  Příspěvek z 6. března 2021 v 10:59.
  majdula2000 v něm napsala:

  Článek se mi líbí.ok

  Jen podotýkám, že si tu hru musíte nejdříve koupit.;-)