Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze pro hru Euro Truck Simulator 2

  vydáno  •  Hry · Kvízy

  Jak už název napovídá, nyní se rozepíšu o hře, kde můžeš řídit kamiony křížem krážem přes Evropu. V této hře si můžeš vybírat širokou škálu zakázek a nakladačů. Hru vytvořilo a ještě vytváří studio SCS software.

  Ets2 - DLC Skandinávie, © Alpina

  Na začátku hry, když si zvolíš jméno společnosti, avatar, nějaký tahač a město, kde chceš mít hlavní sídlo, musíš odvést svou první zakázku. Většinou není vůbec dlouhá. Po první zásilce si můžeš vybrat rychlou zakázku. Za nějaký čas si našetříš na svého prvního tahače. Tímto krokem začínáš vést svou vlastní firmu. Jedna z možností je vzít si půjčku, avšak je dobré si nejdříve spočítat, zda ji dokážeš splatit. Protože nakonec bys mohl přijít o tahač i veškeré finance.

  Hra má samozřejmě nastavení, kde si může hráč zvolit, zda chce hrát s klávesnicí, myší či s volantem. Kategorie nastavení hry ti umožňuje zvolit si stabilitu tahače, intenzitu brzdění, omezovač rychlosti a mnoho dalších detailů, které zlepší zážitek ze hry. Verze 1.38 a výše mají vylepšené zvuky (FMOD). Jde si nastavit i hlasitost motoru, výfuku, větru, …

  Klady hry

  Hra je neustále ve vývoji. Vycházejí nová DLC a updaty. Líbí se mi, kolik různých modů od lidí jde sehnat. Od drobných doplňků do kabiny po různé zajímavé mapy či automobily. Mapa Evropy je opravdu rozlehlá a dlouho trvá hráči, než ji celou projede. A mezitím vyjde nějaká nová mapa, takže hra sama o sobě neomrzí. Také by stálo za zmínění, že je dostupná demoverze.

  Euro truck simulator2 - mod

  Zápory hry

  Sice bych této hře rád dal nejvyšší hodnocení, ale jsou i zde různé nedokonalosti. Mně osobně se nelíbí chování vozidel. Kolikrát se doprava zasekne kvůli nějakému vozidlu, které se srazilo s jiným a pomocí umělé inteligence nedokáže odjet. Také intenzita provozu je dosti nerealistická. Ještě taková drobnost, která mě na hře zarazila, je zúžení dálnice do jednoho pruhu při výjezdech. Avšak tento typ nájezdů a výjezdů se nachází jen na území České republiky, Rakouska a možná Slovenska.

  Další možnosti hry

  Kdyby se přece jenom stalo, že by vás tato hra omrzela, a ani žádné mody či nové DLC by vás nebavily. Můžete si vytvořit vlastní mod. Na vytvoření mapy jsou potřeba jen základní znalosti práce na počítači, avšak záleží na šikovnosti člověka, co s map editorem dokáže. Kdybyste si chtěli vytvořit nějaké vozidlo, potřebujete umět modelovat v programu Blender.

  Tak takto nějak vypadá map editor

  Zde je jedna ukázka očekáváné mapy Iberia. Já osobně se na ni moc těším. Měla by vyjít někdy v roce 2021.

  Tak, a nakonec kvíz. Je určen spíše pro hráče této hry, kteří ji hrají či alespoň sledují novinky. Ale samozřejmě si ho může zkusit i člověk neznalý.

  1. V jakém roce hra vznikla?


  2. Kolik rozšiřujících map ke hře vyšlo?  3. Jaký je momentálně update?


  4. Jaký tahač se ve hře nevyskytuje?


  5. Kolikátá oficiální mapa byla DLC Road to the Black Sea (pokud nebudeme počítat základní)?  6. Existuje pro hru multiplayer verze?


  7. Kolik měst se nachází v DLC Scandinavia?
  8. SCS Software je?  Tohle nebyl dobrý pokus, asi tuto hru neznáš, co?

  Noo, je to lepší než nic, ale žádná sláva.

  Základní informace o této hře znáš, či náhoda?

  Tohle se ti povedlo, jen pár bodů ti chybělo na 100 %.

  Výborně, jsi opravdu znalec této hry.

  Vyhodnotit

  Související Alíkovina:

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 10. července ve 21:55.
  Dari v něm napsala:

  Žlutý auto stop!!

  Jinak, pět tlapek, je to hustý!

  Příspěvek z 12. ledna ve 14:36.
  Alpina v něm napsal:

  Děkuji i vám.
  bojo40: Nejsem si moc jistý. Ale to asi spíše ne, nebo fakt netuším. Ale řekl bych že je tato hra určena spíše pro PC.;-)

  Příspěvek z 12. ledna v 11:51.
  bojo407 v něm napsal:

  táta je kamionista tak mu to odporučím.....jde to i na telefon?