Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze: Syn pekel, Vlčí krev

  vydáno  •  Knihy
  Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.

  Z filmu Vlkodlak, © Bontonfilm

  Ve Welvetii žijí lidé, elfové a vlkodlaci. Vlkodlaci, neboli Weerwolfové žijí v nenávisti s lidmi, kteří je zabíjejí hromadně. Vlkodlaci se zrodili z ohně, proto se jim říká Synové Pekel a proto dovedou plivat oheň.

  Aragen je vlkodlačice. Jednoho dne se rozhodne zabít člověka. Jejího otce to rozčílí, ale Aragen je to jedno. Má oči jen pro Wenira. Je si stoprocentně jistá, že on to tuší. Ale když uvidí svojí sestru s Wenirem, rozhodne se s pomocí svých sil k podlému činu.

  Poté co Neran málem usmrtí svého bratra, vydá se pro jeho záchranu najít květinu: Éteraliny Slzy. Musí se však spojit s někým koho opravdu nenávidí... Kdysi dávno totiž ve Welvetii vládlo 13 lidí. Když jeden z nich omylem najde pramen čisté temnoty, všichni se promění v démony. Neranovi se 13. démon už pokusil sníst srdce. A právě s ním se musí Neran spojit.

  Zjistí ale, že mu (jí) byla darována duše a že si jí nesmírně váží. Co když ale Aragen se svojí smečkou temnovlků zatouží po síle 13. démona?

  Knížka je dost čtivá a já ji přečetl rychle. Všechno je moc propracované a příběh je fajn. Někdy mi vadil Neran. Ničím nevynikal. Je to normální kladný hrdina (až na to, že je vlkodlak). A někdy mi vadily jeho "rádoby vtipné hlášky". Proto bych dal knížce asi devět bodů z deseti.

  Autorem je návštěvník serveru Alík.cz, přezdívka neuvedena.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!