Alíkovina

Recept: Ledový čaj

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Recepty
Mám tu pro vás typ na letní osvěžení. Ledový čaj. Je dobrý na pohodové odpoledne nebo večírek.

Domácí ledový čaj, © Profimedia.cz

Suroviny (4 porce): 2 sáčky černých čajů (nejlépe s citrónem, ale můžete i bez), 1 citrón, cukr, vodu

Na ozdobu: led 8 brček (nejlépe tlustých a rovných) 

Postup: Do rychlovarné konvice nalijeme vodu a necháme ohřát. Mezitím si vezmeme šálek a do něho dáme 2 sáčky černého čaje. Ohřátou vodu nalijeme do šálku a čaj dáme na pět minut louhovat. Zatím, co se čaj louhuje, vezmeme citrón a následně jej řádně umyjeme. Citrón rozřízneme na dvě půlky a z jedné půlky vymačkáme šťávu. Hotový čaj nalijeme do 500 ml nádoby, doplníme nádobu studenou vodou a promícháme. Následně přidáme do čaje 2 čajové lžičky citronové šťávy a další 2 lžičky cukru. Promícháme a dáme do lednice vychladit. Mezitím si nachystáme skleničky, které ozdobíme cukrem. Z citrónu odkrojíme 2 plátky na později. Do misky nasypeme cukr, citrónem smočíme okraj skleničky, který položíme na cukr v misce, dokud se její okraj neobalí v cukru. To samé uděláme s dalšími 3 skleničkami. Ty 2 plátky si rozkrojíme na půlky a pak je nařízneme do poloviny a nasadíme jako ozdobu na skleničky. Kostky ledu nasypeme do skleniček, vyndáme z lednice náš ledový čaj a nalijeme ho do připravených ozdobených sklenic. Přidáme brčka a můžeme kamarádům přinést. 

Zhodnocení: Pokud jste si tento recept vyzkoušeli, děkuji. Pokud ne nebo vám nechutnal, nevadí. Mně osobně chutná. Díky za přečtení a hezké letní prázdniny. 

Autorka: (11 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 23. února 2018 v 19:52.
anetka10girl v něm napsala:

Určitě vyzkouším.R^