Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recept: Maršmelounová buchta aneb Jak se mi „povedlo“ moje první pečení

  vydáno  •  Recepty

  Dneska vám popíšu, jak i vy můžete ukuchtit jednoduchou buchtu, při které nesmíte splést počet gramů surovin (jako já :-D). Nakonec z toho vylezlo nečekané překvapení.

  Skoro hotová buchta, © vikinka28

  K tomuto jednoduchému receptu si připravte: 140 g maršmelounů (já jsem měla dva balíčky těchto bonbonů, jelikož v jednom balíčku bylo 80 g, ale vůbec nevadilo, že toho bylo víc), 20 g másla, cukrové ozdoby (já použila rozdrobené Cini Minis), a abychom to měli v čem dělat, tak si nachystáme pánvičku, malý plech a do něho pečící papír.

  1. Navážíme si 20 g másla, které potom dáme na pánev a zapneme sporák. Zatím, co se nám máslo rozpouští, si rozbalíme 2 balíčky maršmelounů a dáme je na tekuté máslo.

  2. Vezmeme si vařečku a začneme pomalu míchat bonbony do slizovité hmoty. Až budou rozpuštěné maršmelouny splňovat požadavek „slizu“, tak do nich přisypeme cukrové ozdoby (je to na vás, kolik uznáte za vhodné) a pořád mícháme.

  3. Nadále nalijeme celý výsledek na plech, na kterém je pečící papír. A pak stěrkou (na těsto samozřejmě) rozetřeme hmotu po celém plechu.

  4. Teď už pouze počkáme pár minut na to, než to ztuhne. Pokud chcete, můžete do toho dát i malé kousky piškotů, já je tam dala, ale není to nutné.

  Výsledek mého "pečení", © vikinka28

  Tak, a máme hotovo! Teď po kuchtění rozkrojíme buchtu a můžeme si ji vychutnat.

  Dobrou chuť a sladké mámení... :-P

  Můj krátký příběh s děláním mé 1. buchty
  Každý se jednou určitě spletl, že dal do receptu jiné množství surovin, než měl. A to se stalo mně. :-> Místo 20 g másla jsem dala 200 g, což bylo „trochu“ více na tom výsledku poznat. Koláč byl neuvěřitelně máslový, a díky tomu změnil barvu, měl být růžový, ale mně se podařilo vykouzlit, aby byl do hněda. :-D Nakonec jsem se rozhodla, že půlku buchty nechám tak, jak je, a půlku jsem válela po menších „kuličkách". Tak aspoň to zbylo skoro celé na mě.

  Do toho jsem si volala s uživatelkou Copinkou, která všechno viděla na vlastní oči, a nemohla uvěřit, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

  Já s "neviditelnou" Copinkou a výtvorem na talíři., © vikinka28

  A takhle dopadla moje první buchta.
  Jak dopadla ta vaše? Napište mi to do diskuze. @)->-

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 28. října v 10:40.
  VikiKlára v něm napsala:

  Vypadá to božsky ale!8-D8-D@)->-@)->-

  Příspěvek z 16. října v 19:12.
  notička1999 v něm napsala:

  Poprvy jsem pekla kynutou buchru a nedala tam droždí a podruhé jsem dělala tvarohovou bábovku a ta se mi povedla

  Příspěvek z 16. října v 9:17, upravený vzápětí.
  fenečkaEjmi v něm napsala:

  To vypadá moc krásně. ;-)