Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recept na letenku do Hollywoodu

  vydáno
  Zní to zdánlivě velmi jednoduše. Stačí vytvořit pětičlenný tým žáků ve věku 10 - 15 let, kteří mají chuť natáčet video. Pak ještě musíte najít učitele, který by vám byl ochotný dělat patrona a do 15. října poslat předběžnou přihlášku do soutěže.

  Páťáci z Trstěné přicházejí po červeném koberci., © archiv KWN

  Nový ročník soutěže Kid Witness News 2011/2012 právě startuje a s ním přichází jedinečná příležitost pro všechny tvořivé děti a studenty. Příležitost, která vás může dovést až na červený koberec, po kterém jsou zvyklé kráčet hollywoodské filmové hvězdy. Ale nepředbíhejme...

  Jak páťáci ze slovenské Trstěné ohromili Hollywood

  Vítězové národních kol v obou zemích – deváťáci ze ZŠ Angelova v Praze a páťáci ze ZŠ Rudolfa Dilonga v Trstěné – se spolu se svými učiteli následně zúčastnili evropského finále v Hamburgu, které pro oba nováčky znamenalo obrovský úspěch.

  Pražští školáci obsadili v celkovém hodnocení 2. místo, Trstenčané se dočkali trofeje nejcennější a spolu s ní i letenek na celosvětové finále v Hollywoodu. Tam se setkali s mladými tvůrci z USA, Japonska, Ruska, Nového Zélandu a Singapuru. 

  Výprava za oceán byla opravdu velkolepá. Úspěšný tým čekalo nejedno překvapení: nablýskané Los Angeles – mekka showbyznysu; večer v Beverly Hills; návštěva Universal Studios; červený koberec; dětský "KWN Oskar" za nejlepší vizuální efekty; koupání na pláži Santa Monica. 

  Že to zní jako "americký sen"? Trstenčané si ho vychutnali naplno a stejnou šanci ho prožít máte teď i vy.

  Jak se do soutěže zapojit?

  Logo mezinárodní videosoutěže KWN

  Stačí, když se do 15. října spolu se svými spolužáky (maximálně 5-členný tým) a učitelem přihlásíte prostřednictvím předběžné přihlášky. Samozřejmě, nejdříve si pozorně přečtěte pravidla soutěže. Ta, i přihlášku najdete na www.panasonic.cz/KWN

  Z předběžných přihlášek porota vybere soutěžní týmy. Ty dostanou k dispozici techniku potřebnou pro natočení a zpracování soutěžního videa na zadané téma. Letos bude možné vybírat ze dvou tematických okruhů: komunikace a ekologie.

  Kid Witness News

  Kid Witness News je videosoutěž určená pro žáky základních a středních škol ve věku 10 až 15 let, kterou společnost Panasonic organizuje od roku 1989.

  V roce 2010 se poprvé do této celosvětové soutěže zapojily i soutěžní týmy z České a Slovenské republiky, čímž se zařadily mezi 279 zúčastněných škol z 26 zemí světa.


  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 24. října 2011 v 18:22.
  pepinka11 v něm napsal:

  HOLLYWOD

  TO MUSÍ BÝT NĚCO18

  Příspěvek z 15. října 2011 ve 20:21.
  Very_Tinny v něm napsala:

  Hollywood <3

  Jak ráda já cestuji!! Je to můj sen.. Byla bych vděčná alespoň za 5 dní v cizině klidně i míň dní,ale vždycky když jsem v cizině cítím že tam právě tam patřím,že cestování to je co se skrývá v hloubi mé duši.. Ráda bych jela do Hollywoodu a do New Yorku a do Paříže a do německa a do Vegas.. Kamkoliv do ciziny.. Cestování <3 to je ten sen který jsem hledala a to je ten sen který jsem našla!! 101010

  Příspěvek z 10. října 2011 v 11:49.
  ycul v něm napsala:

  Vítězné video

  Kde je možné se podívat na toto vítězné video?