Alíkovina

Recept na oblíbeného učitele - učitelku

vydáno  •  Škola a poznání
Vtipný, zábavný, chytrý, důsledný, kamarádský... Takový by měl být podle žáků učitel, který získá jejich oblibu. Ti, kteří se domnívali, že právě takového učitele/učitelku mají, ho přihlásili do ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. V této době probíhají regionální kola. Po pátku už víme, kdo zvítězil v pražském kole a postupuje do semifinále.

V pátek 8. února proběhlo druhé regionální kolo 15. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. V historické Staroměstské radnici se o postup do semifinále ucházelo šest žen a tři muži. Do semifinále postoupil: Jaroslav Cvrček z Gymnázia Thomase Manna v Praze 8, Hana Chlumská z MŠ a ZŠ U Santošky 1, Praha 5, Zdeněk Lauschmann z Arcibiskupského gymnázia z Prahy 2 a Olga Marešová ze ZŠ Lupáčova, Praha 3.

„Byl jsem překvapen a potěšen, když jsem zjistil, že Praha je velkoměstem i v počtu oblíbených pedagogů,“ řekl v úvodu pražského regionálního kola ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky její ředitel Slávek Hrzal. Celá jedna čtvrtina všech nominovaných pedagogů do letošního 15. ročníku ankety totiž učí v Praze. „Je velice příjemné, že v našem hlavním městě je přes tisíc dětí, kterým není lhostejné, kdo a jak je vzdělává a vychovává a dovedou to veřejně vyjádřit,“ dodal Hrzal.

V regionálním kole záleží především na žácích, jestli se svou oblíbenou učitelkou nebo oblíbeným učitelem postoupí do dalšího kola. Musí nominaci pedagoga na titul Zlatý Ámos ČR před porotou obhajovat. Všechny školní týmy se na to pečlivě připravily. Porota viděla báječné dramatické scénky jako u opravdové soudní obhajoby, vyslechla vtipné veršované proslovy i písničky ze školního života, slova vyjadřující upřímný vztah žáků k pedagogům. Rozhodování nebylo vůbec snadné.

S postupujícími natočil redaktor Dětské tisková agentury (DTA)David Kabele rozhovory.

Kliknutím na amplionek si pustíš rozhovor s Jaroslavem Cvrčkem.

Kliknutím na amplionek si pustíš rozhovor s Hanou Chlumskou.

Kliknutím na amplionek si pustíš rozhovor s Zdeňkem Lauschmannem.

Kliknutím na amplionek si pustíš rozhovor s Olgou Marešovou.

Při slavnostním zakončení pražského regionálního kola ankety předala v historické Brožíkově síni náměstkyně pražského primátora Ing. Marie Kousalíková všem přítomným učitelkám a učitelům jmenovací dekrety, které jim na základě žákovské nominace na rok propůjčují titul Zlatý Ámos školy na které působí.Semifinále, kam postoupí ještě učitelky a učitelé z dalších tří regionálních kol, se koná 12. března v Praze. Veřejné finále ankety se uskuteční v Praze přesně na Den učitelů, tedy 28. března 2008. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose proběhne na Kantorském bále v sobotu 29. března 2008.

Další zajímavé články:

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 11. srpna 2008 v 19:19.
HAKA v něm napsal:

nuda..........

nuda...............55551320117189823