Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recept na účast na konferenci Junior Internet

  vydáno  •  Internet
  Zapojit s mohou ti, kteří rádi připravují webové projekty, ale i ti, kteří raději navrhují jejich vzhled a nebo ti, kteří internet rádi používají a dovedou zajímavě psát. V článku vám prozradíme co všechno a do kdy musíte udělat, abyste se ocitli na JuniorInternetu - konferenci mladých internetových nadšenců.

  březen 2009, © Radkaa

  Až do 15. února 2010 je možné se přihlásit s svými webovými stránkami, grafickými pracemi a eseji o Internetu do 11. ročníku projektu Junior Internet.

  Vítězové získají hodnotné ceny, publicitu a příležitost představit své projekty českému i mezinárodnímu publiku. Všichni účastníci pak budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 21. března 2010 v Praze.

  Prostřednictvím přihlašovacích formulářů na webových stránkách www.juniorinternet.cz je možné se až do 15. února 2010 registrovat do jedné ze čtyř soutěžních kategorií:

  podrobnosti k soutěžím

  Na webu JuniorInternet.cz najdeš v sekci soutěže  podrobnosti k jednotlivým soutěžím.

  • JUNIORWEB - soutěž webových stránek a internetových projektů
  • JUNIORDESIGN - soutěž designů a grafických návrhů
  • JUNIORTEXT - soutěž textů na téma Vzdělávání pomocí Internetu
  • JUNIORERB - soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

  Ceny nejen pro vítěze, ale pro všechny zúčastněné

  Externí obrázek

  Ve spolupráci s Nadací Vodafone bude předána speciální cena pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí.

  Vítězové ve všech kategoriích si kromě nových zážitků a zkušeností odnesou také věcné ceny od sponzorů soutěže. Ani ti, kteří nezvítězí, však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží dostanou pozvánku na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 21. března 2010 v Praze.

  nahlédni do historie

  Kdo vyhrál a s čím zjistíš v přehledu vítězných prací z minulých ročníků na webu  juniorinternet.cz

  Připraven bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů a diskusí se známými internetovými osobnostmi. Přestávky mezi programem zpestří tradiční tombola o zajímavé ceny.

  Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Právě v Bratislavě se letos uskuteční třídenní mezinárodní sympozium (27. – 29. března 2010). Sjedou se tam všichni vítězové z České republiky i ostatních zemí. Účastníci tak budou mít příležitost seznámit se s mladou evropskou internetovou elitou.

  Příležitost pro kamarády serveru Alík.cz

  Alík - dětský internet

  S organizátory projektu Junior Internet jsme se i letos domluvili, že i tentokrát se mohou konference zúčastnit vybraní uživatelé serveru Alík.cz. A to nejen ti, kteří dovedou vytvořit originální vizitku, ale i ti, kteří rádi píší. Nejúspěšnější účastníci této soutěže získají pozvání na konferenci JuniorInternet.

  Fotogalerie


  Nejkrásnější vizitka pro server Alík.cz

  Pokud jsi expert přes programování v HTML a XHTML, můžeš připravit speciální vzhled stránky s vizitkou. K editaci budeš mít pouze CSS soubor.

  Více informací o šablonách vizitek (včetně CSS souboru): http://alik.idnes.cz/alik.asp?y=alik/napoveda.htm#sablony_vizitek

  Do této doprovodné soutěže se mohou zapojit stávající, ale i noví uživatelé serveru Alík.cz. Úkolem je navrhnout originální vizitku pro uživatele serveru Alík.cz (nejlepší návrhy vizitek rádi nabídneme k výběru ostatním uživatelům, zvlášť těm menším, kteří ještě práci s CSS soubory nezvládají). Možné je přihlásit již hotové podoby vizitek, které byly vytvořeny v období od konce loňského března do 14. února 2010.

  Alík a já - literární soutěž

  Kdo pojede za Alík.cz?

  I letos může někdo ze čtenářů serveru Alík.cz získat účast na konferenci Junior Internet. Více v rubrice soutěže na Alík.cz

  V roce 2010, přesněji počátkem června, oslaví server Alík.cz už své 10. narozeniny. Za tu dobu mnozí jeho kamarádi vyrostli, místo nich přicházejí zase další. Někteří z vás občas píší, že na Alíka chodili kdysi a teď se zas vrátili, od jiných víme, že si právě díky Alíkovi našli prima kamarády a kamarádky. Další tu třeba poprvé pochopili, jak nebezpečný může být internetový svět a naletěli podvodníkovi. 

  Text můžete poslat dvěma způsoby:

  • Můžete využít formulář na posílání zpráv do Alíkovin (ale nezapomeňte napsat, že je to příspěvek do soutěže o účast na konferenci JuniorInternet). Text by měl mít nejméně 1 000 znaků.
  • Pokud byste chtěli poslat kratší text, pak je možné využít formulář v rubrice soutěže na serveru Alík.cz.

  Soutěž Vizitka pro Alíka i Alík a já bude vyhodnocena ve dvou věkových kategoriích:

  • 15 let a méně (datum narození později než 20. 3. 1994)
  • 18 let a méně (datum narození mezi 20. 3. 1994 - 20. 3. 1991)
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. ledna 2010 v 19:04.
  LiškaLíza v něm napsala:

  ... a asi teda ne hmmm81112141317111...!!!

  Příspěvek z 17. ledna 2010 v 19:03.
  LiškaLíza v něm napsala:

  Já nevím...

  Asi ne i když bych třeba chtěla 15 a ...

  Příspěvek z 17. ledna 2010 ve 14:57.
  YOYO v něm napsal:

  kdo pojede se mnou?