Alíkovina

Recept na účast na konferenci Junior Internet

vydáno  •  Internet
Zapojit s mohou ti, kteří rádi připravují webové projekty, ale i ti, kteří raději navrhují jejich vzhled a nebo ti, kteří internet rádi používají a dovedou zajímavě psát. V článku vám prozradíme co všechno a do kdy musíte udělat, abyste se ocitli na JuniorInternetu - konferenci mladých internetových nadšenců.

březen 2009, © Radkaa

Až do 15. února 2010 je možné se přihlásit s svými webovými stránkami, grafickými pracemi a eseji o Internetu do 11. ročníku projektu Junior Internet.

Vítězové získají hodnotné ceny, publicitu a příležitost představit své projekty českému i mezinárodnímu publiku. Všichni účastníci pak budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 21. března 2010 v Praze.

Prostřednictvím přihlašovacích formulářů na webových stránkách www.juniorinternet.cz je možné se až do 15. února 2010 registrovat do jedné ze čtyř soutěžních kategorií:

podrobnosti k soutěžím

Na webu JuniorInternet.cz najdeš v sekci soutěže  podrobnosti k jednotlivým soutěžím.

  • JUNIORWEB - soutěž webových stránek a internetových projektů
  • JUNIORDESIGN - soutěž designů a grafických návrhů
  • JUNIORTEXT - soutěž textů na téma Vzdělávání pomocí Internetu
  • JUNIORERB - soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

Ceny nejen pro vítěze, ale pro všechny zúčastněné

Externí obrázek

Ve spolupráci s Nadací Vodafone bude předána speciální cena pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí.

Vítězové ve všech kategoriích si kromě nových zážitků a zkušeností odnesou také věcné ceny od sponzorů soutěže. Ani ti, kteří nezvítězí, však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží dostanou pozvánku na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 21. března 2010 v Praze.

nahlédni do historie

Kdo vyhrál a s čím zjistíš v přehledu vítězných prací z minulých ročníků na webu  juniorinternet.cz

Připraven bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů a diskusí se známými internetovými osobnostmi. Přestávky mezi programem zpestří tradiční tombola o zajímavé ceny.

Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Právě v Bratislavě se letos uskuteční třídenní mezinárodní sympozium (27. – 29. března 2010). Sjedou se tam všichni vítězové z České republiky i ostatních zemí. Účastníci tak budou mít příležitost seznámit se s mladou evropskou internetovou elitou.

Příležitost pro kamarády serveru Alík.cz

Alík - dětský internet

S organizátory projektu Junior Internet jsme se i letos domluvili, že i tentokrát se mohou konference zúčastnit vybraní uživatelé serveru Alík.cz. A to nejen ti, kteří dovedou vytvořit originální vizitku, ale i ti, kteří rádi píší. Nejúspěšnější účastníci této soutěže získají pozvání na konferenci JuniorInternet.

Fotogalerie


Nejkrásnější vizitka pro server Alík.cz

Pokud jsi expert přes programování v HTML a XHTML, můžeš připravit speciální vzhled stránky s vizitkou. K editaci budeš mít pouze CSS soubor.

Více informací o šablonách vizitek (včetně CSS souboru): http://alik.idnes.cz/alik.asp?y=alik/napoveda.htm#sablony_vizitek

Do této doprovodné soutěže se mohou zapojit stávající, ale i noví uživatelé serveru Alík.cz. Úkolem je navrhnout originální vizitku pro uživatele serveru Alík.cz (nejlepší návrhy vizitek rádi nabídneme k výběru ostatním uživatelům, zvlášť těm menším, kteří ještě práci s CSS soubory nezvládají). Možné je přihlásit již hotové podoby vizitek, které byly vytvořeny v období od konce loňského března do 14. února 2010.

Alík a já - literární soutěž

Kdo pojede za Alík.cz?

I letos může někdo ze čtenářů serveru Alík.cz získat účast na konferenci Junior Internet. Více v rubrice soutěže na Alík.cz

V roce 2010, přesněji počátkem června, oslaví server Alík.cz už své 10. narozeniny. Za tu dobu mnozí jeho kamarádi vyrostli, místo nich přicházejí zase další. Někteří z vás občas píší, že na Alíka chodili kdysi a teď se zas vrátili, od jiných víme, že si právě díky Alíkovi našli prima kamarády a kamarádky. Další tu třeba poprvé pochopili, jak nebezpečný může být internetový svět a naletěli podvodníkovi. 

Text můžete poslat dvěma způsoby:

  • Můžete využít formulář na posílání zpráv do Alíkovin (ale nezapomeňte napsat, že je to příspěvek do soutěže o účast na konferenci JuniorInternet). Text by měl mít nejméně 1 000 znaků.
  • Pokud byste chtěli poslat kratší text, pak je možné využít formulář v rubrice soutěže na serveru Alík.cz.

Soutěž Vizitka pro Alíka i Alík a já bude vyhodnocena ve dvou věkových kategoriích:

  • 15 let a méně (datum narození později než 20. 3. 1994)
  • 18 let a méně (datum narození mezi 20. 3. 1994 - 20. 3. 1991)
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 17. ledna 2010 v 19:04.
LiškaLíza v něm napsala:

... a asi teda ne hmmm81112141317111...!!!

Příspěvek z 17. ledna 2010 v 19:03.
LiškaLíza v něm napsala:

Já nevím...

Asi ne i když bych třeba chtěla 15 a ...

Příspěvek z 17. ledna 2010 ve 14:57.
YOYO v něm napsal:

kdo pojede se mnou?