Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Reforma dějepisu (a celkové výuky historie) pohledem nadšence do moderních dějin

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 12. dubna v 19:30, upravený po 2 minutách.
  taninkasarinka v něm napsal:

  VHanka
  Tak to máš štěstí na školu. :-D;-D

  Jinak si tedy myslím, že tu nebyl komunismus, ale socialismus. Však se i naše republika jmenovala Československá socialistická republika - ČSSR.
  Učíme se ne jen o české republice ale v tom období se učíme i o východním bloku jako takovém, pokud myslíš tu část co tu bylo a nebylo dostupné. Jinak je jasné že jsme byli socialistický stát, asi jsem to jen nejasně napsala. Byli jsme ale sovětský satelit, takže se dá říct ‚‘’za komunismu’' jelikož to bylo i díky nim že tu bylo co bylo a nebylo o nebylo.

  Kobila3
  Tak to jsem ráda :-)
  popravdě když si po sobě ten článek čtu tak mi přijde že jsem to ani nepsala já :-[)

  Příspěvek z 9. dubna ve 12:39.
  Kobila3 v něm napsala:

  Jasně, VHanka, každá škola a každý učitel to má jinak...ale jedna nebo dvě exkurze za rok + jinak sezení v lavici a psaní poznámek...to úplně nevyváží. Článek je super, vlastně jsem o stejném tématu před nedávnem také psala a jsem ráda, že máme s autorkou stejný názor. :-)

  Příspěvek z 9. dubna v 10:42.
  VHanka v něm napsala:

  No já tedy nevím, ale o masakrech indiánů... jsme se normálně učili, když bylo učivo co souviselo s Amerikou. Není to třeba jen problém na vaší škole, že třeba nestíháte a pak se něco vynechá? Jinak ono je důležité vědět i kdo to byl ten „Karlík“. Patří k naší historii.
  A že někteří lidé mají větší výhodu než ostatní? To přece není jen v historii, ale i dnes:-)
  Jinak si tedy myslím, že tu nebyl komunismus, ale socialismus. Však se i naše republika jmenovala Československá socialistická republika - ČSSR.
  A v rámci dějáku jsme měli i několik výletů. V muzeu jsme byli několikrát. Nejen na běžných expozicích ale i na speciální přednášce o válce. V rámci toho i na procházkách po místních památnících, co se týkají války...
  Asi to bude záležet na učiteli a na jednotlivých školách. Je mi líto, že výuka u vás stojí za houby. Ale není to tak na všech školách.
  Jinak ven jsme vždy chodili i v rámci výtvarky. A v rámci hudebky jsme byli i na koncertě. A dokonce i co se týká češtiny, tak na různých přednáškách a nebo v divadle.
  A zrovna dneska jde do muzea se školou i moje příbuzná.

  předchozí 1 další