Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Reklamy mezi námi, my mezi reklamami

  vydáno
  Jsou všude! Ve schránkách, v televizi, v časopisech i na ulici. Pronásledují nás na každém kroku od rána až do večera...

  Reklama v porovnání se skutečným životem, © Pavel Šešulka

  Ráno vstanu, skočím do kuchyně pro své Bebe, aby mi energie vydržela na celý den, ale co nezjistím. Mattoni už není! Podívám se z okna a vidím, jak je zase hnusně a lije jako z konve. Proto si dám ihned Actimel, abych posílila svou obranyschopnost. Potom mířím do koupelny a začnu si čistit zuby novou zubní pastou Colgate. Ale víte, že samotné čistění zubů nestačí? Proto hned sahám po své ústní vodě Listerine - mé bombě v boji proti bakteriím.

  Obleču se a vyrážím do školy. Cestou potkám svoji kamarádku, která žasne nad mojí mikinou. "Páni, ta musí být nová," říká mi. "Ne, je jen vypraná v novém Perwolu Magic," odpovídám. Po příchodu o školy vidím spolužáka s plnou krabičkou Orbitek. "Dej mi jednu," říkám mu. "Vyfič, sám mám málo," odpoví mi. A tak se uraženě vracím ke své lavici a vytáhnu si svou Kinder Penguin - pochoutku plnou mléka a čokolády. Sotva se zakousnu, hned si začnu pobrukovat písničku Ice Ice Penguin.

  Po vyučování mířím domů. Cestou potkám jednu partičku lidí, která se opíjí novým rumem Captain Morgan. A protože kapitán splní každou sázku, vidím jednoho z nich, jak leze na strom a se slovy, že je Superman, dopadá pár metrů ode mě. No jo, chudáček, asi si zapoměl vzít Redbull. A tak tedy dorazím domů. sednu si, ale co teď? Teď si dám Deli. Z obýváku cítím, že si právě nekdo uvařil Jihlavanku. Hmm...voní hezky.

  Po chvíli dorazím do kavárny, kde mám sraz se svou kamarádkou, a chci si objednat kávu. Ale číšník mi odpoví, že na samotnou kávu nemá kalkulaci. "No to mi teda posol bulvu," říkám si. "Proč bych měla platit za něco, co nepoužívám?" A tak tedy pohoršeně odcházím domů a chystám se k spánku. "Těch reklam bylo za dnešek až moc." Přesně tahle věta mi utkvěla v hlavě těsně před tím, než jsem usnula ve svých peřinách vonících po novém levandulovém Lenoru...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (95)

  Příspěvek z 12. října 2010 v 17:21.
  petra_49 v něm napsal:

  Reakce na _-Q-X-O-_:

  ano55

  Příspěvek z 3. října 2010 ve 20:47.
  topmodelgirl v něm napsal:

  xD

  Tak to je nejvíc dobrý jako..=D..

  Příspěvek z 28. září 2010 ve 14:05.
  Filly5 v něm napsal:

  Reakce na myškajaja:

  Já souhlasim....tohle je prostě cool článeček který tu zatim kdy byl!