Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Řekne mi někdo, co je ta šiška?

  vydáno  •  Pohádky

  Určitě jsi si říkal – „Kámo, co je ta šiška?“ – a dneska se to konečně dozvíš!

  Řekne mi někdo, co je ta šiška, © ultron01

  Už několikrát za těch pár dní, co jsi byl doma, protože byly Vánoční prázdniny, jsi se už několikrát sám sebe ptal, co bys mohl každý den dělat. A tak tě napadlo – „Co kdybych se jukl na Alíka, jestli není něco nového?“ Otevřeš hlavní stránku a koukáš jako „tele na nový vrata“. Na hlavní stránce na tebe místo Alíka jukla šiška – taková malá šišatá šiška. Pořádně jsi se zamyslel, co to tady je, jestli to náhodou není chyba – ale nebyla, viď?

  Určitě sis potom říkal, kde se tady ta šiška vzala, ale ne a ne na to přijít. Tak já ti teď o té šišce něco povím. Něco, co tě překvapí a možná ti to nažene i „husinu“. (Víš, co je husina, ne?) Ta šiška není vůbec žádná šiška. Je to totiž takový speciální a pozor! Originální druh mimozemšťana.

  Určitě bys chtěl vědět o tom mimozemšťanovi víc. A dneska máš svůj šťastný den! Já o té mimozemské rase vím úplně, ale úplně všechno. Český název té rasy by se dal přeložit jako „Pšiškavci“ (v originálu je to ਪਾਈਕੋਵਕੀ, ale nevím, jak se to čte). Jméno se dá vysvětlit jako Pšíkavci a Šiškovci – Pšíkavci a Šiškovci byly dva různé kmeny domorodých mimozemšťanů a jednoho dne svedli dlouholetou válku (trvala 450 let), ale než uběhl ten 450. rok, dohodli se náčelníci těchto kmenů, že spojí své síly a vědomosti, a stal se z nich nejmocnější kmen v galaxii P2T3K (v Česku známá jako „Galaxie Aqokádo“ – nachází se 600 miliard světelných let od trpasličí planety Pluta).

  Jenomže v poslední době se jejich Slunce, který je normálně větší než naše Slunce, začalo scvrkávat, a proto museli začít hledat novou planetu, na které by mohli žít. A jelikož je jejich „vesmírná technika“ vyspělejší než ta naše, oblétávali nejbližší galaxie okolo té jejich. A doletěli také do naší galaxie – Mléčné dráhy – a objevili naši zeměkouli – a ta se jim jako jediná zdála tak akorát pro život – měla přijatelnou atmosféru, gravitaci a internet. Možná si teď říkáš – „K čemu potřebujou mimoňové internet?“

  Používali ho ke komunikaci mezi sebou. A tak na zeměkouli vyslali jednu „šišku“, aby vyzvěděli, jaké to na Zemi je – jestli jsou tam lidé hodní, jestli se nehádají a různé další věci.

  Ale ta „šiška“ nějakým nedopatřením skončila tady na Alíkovi. Zpočátku si to neuvědomila, protože viděla, že jsou tu hodní lidi, ale došlo jí to, když se na ni –MM– podíval přes svůj monitor počítače. Nevěděl, co tam dělá, ale pokusil se s ní domluvit na nějakém tajném plánu.

  A od té doby je na Alíkovi tahle „šiška“, která místo správců, pokud na Alíkovi zrovna nejsou, dohlíží na děti a na ostatní na tomhle webu, jestli se nehádají, a pokud ano, tajně to jde říct některému ze správců (nebo to řekne i –MM–ovi, ale to jen, pokud je to opravdu vážné).

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 13. července 2020 v 0:20, upravený vzápětí.
  Zuzkarebelka v něm napsala:

  Naprosto....bezchybný, pět tlapek a pochvala k tomuokokok>X<-$>

  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Surový článek ok

  verbum v něm napsal:

  Dobrý článek...okokokokok