Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rodiče a já

  vydáno  •  rodina · vztahy · kamarádi
  Docela velký problém mých spolužáků jsou rodiče, pořád si na ně stěžují. Já je ani trošku nechápu, rodiče mám ráda, proto jsem se zamyslela a snažila najít to, co jim na nich tak vadí nebo naopak nevadí.

  Ilustrační foto, © ČMSS

  Moji rodiče jsou skvělí lidé, oni mají rádi mě, já mám ráda je, nemůžu si stěžovat. Ale vycházíme spolu opravdu tak bezchybně? Začnu našimi radostmi. Rodičům vděčím za krásně prožité prázdniny, za bezvadná odpoledne. Pomůžou mi se vším, vždycky.

  Co si asi myslí o mně? Bláznivá puberťačka, co při každém okamžiku poslouchá Tomáše Kluse a bez jeho písniček nic nedokáže? Ať je to tak či onak, myslím, že jsem dobrá dcera. Možná nepomáhám tak hodně, jak bych mohla, ale celé dny jsem doma, nemusí si o mě dělat starosti, kdy přijdu, a prospěch ve škole mám také dobrý.

  Rozhodně nejsem taková, jak nějací moji spolužáci, co všechno říkají o svých rodičích! Necítíte se nepatřičně, když takhle o své mamince a tatínkovi mluvíte?

  Každopádně si ze sebe dokážeme udělat legraci kdykoli a kdekoli, vždyť to je krásné, poslouchat, co všechno ty mozky rodičů vyplodí. Konflikty mám občas s mamkou, máme dost odlišné názory.

  Mami, jak vychováváš? Všechno nám dovolíš, myslíš, že je to tak správné? Mně se to určitě nelíbí, proto bratrovi říkám, že to, co mu dovolíš, nemůže. To s taťkou vycházíme dobře. Mohla bych citovat text z Tomášovy písně Napojen: „ Ty jsi já, jako já tebou jsem, společná je nám planeta Zem.“ Máme stejné názory, vypadáme stejně, prostě jsem celá on. Líbí se mi, že táta nám všechno nedovolí, a když něco uděláme špatně, dokáže nám to ukázat tak, že se pro příště už napravíme.

  Starosti snad žádné nemáme. K čemu je mobil? Rodiče nechápou, že mobil je pro mě jenom věc přitěžující život. Takže ho mám věčně vybitý a nemůžou se mi nikdy dovolat. Co ještě? Se mnou snad žádné další starosti nejsou, stejně jako já nemám žádné starosti s rodiči.

  Myslím si, že jsme normální rodina a dobře spolu všichni vycházíme. Anebo že by to byly jen prachobyčejné domněnky nenapravitelné optimistky? To se dá těžko posuzovat. Já jsem na mých rodičích nic špatného nenašla, co vy?

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 24. května 2014 v 18:50.
  juli2002 v něm napsala:

  "Dokonalá rodina"

  Podle toho co v tom článku píšeš to vypadá že vaše rodina nemá snad žádnou chybu, 24
  ale věř mi že každá rodina má své plusi, ale i mínusi. 15

  Příspěvek z 24. května 2014 v 17:37.
  Emilka51 v něm napsala:

  Pche

  No matka je na nás v jednom kuse nas*aná.

  Je fakt nenormální.

  Bráškovi zapadne náboj, ona ho nemůže vytáhnou a tak začne ječet po celým bytě. Nadavá nám ať jdeme do prd*le, do ku*vy atd.

  dydlinka2255 v něm napsala:

  to jako fakt?

  No, asi klobouk dolů, že jsi taková jaká jsi. Já bych třeba byla ráda, kdyby mi naši dovolili úplně všechno a neumím si představit, že bych mamce říkala, jak mě má vychovávat a at mi nic nedovolí.