Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rodinný festival Kefír na zámku Kačina

  vydáno

  Mezinárodní bejbypankový festival pod širým nebem. Letošní pátý ročník se koná 2. září, potřetí se uskuteční na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši u Kutné Hory.

  festival kefír, © Hana Kružíková

  O tom, jak chutná Kefír, se na závěr letních prázdnin přesvědčí návštěvníci stejnojmenného mezinárodního bejbypankového festivalu. V sobotu 2. září od 10 do 18 hodin nabídne na zámku Kačina a v přilehlém parku program pro děti i rodiče plný hudby, divadla a zážitků. Po něm bude následovat první večerní kefírovský program včetně přespání v Kefírovské Čtvrti snů a nedělní největší snídaně na světě pro tisíc lidí u jednoho stolu. Hlavním hostem pátého ročníku festivalu bude opět skupina Kašpárek v rohlíku, která letos slaví desáté narozeniny.
  „Kašpárek je s Kefírem svázaný pupeční šňůrou. I proto letos na festivalu zahrajeme jeden ze speciálních narozeninových mejdanů k deseti letům Kašpárka v rohlíku. A proč přijet? Protože to je nejlepší ukončení prázdnin na světě! Kromě Kašpárka v rohlíku dojde na spoustu koncertů, divadel a blbin jako třeba svezení na trávožérech nebo jízdu na stupátku popelářského fára. A že si to na Kefíru užívají velcí i malí bejbypankáči, to vím, protože jsem celý den mezi nimi v areálu. Loni jsem tak našlapal přes 19 kilometrů a letos půjdu určitě na rekord, vůbec poprvé totiž bude festival s přespáním,” těší se Kašpárek v rohlíku.
  Na speciálním narozeninovém prodluženém koncertu kapely Kašpárek v rohlíku vystoupí jako host zpěvačka Tonya Graves a všechny (bejby) pankáče čeká i kopec dalších překvapení. Stejně jako v uplynulých letech láká festival Kefír na bohatý a neotřelý hudební program napříč žánry, který se odehraje na několika pódiích v zámeckém parku. Na hlavní stagi vystoupí vedle Kašpárka v rohlíku Bára Poláková, Michal Malátný s Kolínským Big Bandem, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo a holandská skupina Bazookas, která zahraje také v pojízdném autobusu.
  Letošní festival Kefír bude bomba a k tomu je zapotřebí i BomBarďák – kapela složená ze tří krásných a inteligentních mužů, která zahraje vedle Kašpárka v rohlíku a skupiny Vanua 2 na kefírovském Valníku. Na festivalové louce se během soboty vystřídá škála představení v podání malých divadelních produkcí, souborů nového cirkusu a nevšedních projektů. Vystoupí například skupina akrobatů a performerů V.O.S.A THEATRE, soubor Echt Street Puppets projde v několika časech v průvodu s gigantickými mobilními loutkami, festivalové procesí přichystá i soubor fyzického divadla Amanitas Fire Theatre. Sešli se tři a stalo se je netradiční divadelní představení v podání herce Tomáše Měcháčka a jeho hostů, které oživí festivalovou loutku v podvečerních hodinách. Po celý den bude hrát účastníkům festivalu Kefír Dechovka v podání souboru Vosto5.
  Ani na letošním Kefíru nebudou po celém areálu chybět také zájmové dílny, workshopy a atrakce. „Zde prosím doplnit citaci někoho z pořadatelů – na co by z tohoto doprovodného programu nalákal, co by vypíchl? Je toho hodně, tak abychom byli pro novináře konkrétnější.“
  Díky nejdelší programové atrakci – Kefírovské Čtvrti snů, ve které účastníci budou moci přespat a zažít zábavný večerní a ranní program, je letošní pátý ročník bejbypankového festivalu Kefír nejdelší v historii. „Vedle festivalového areálu vyroste díky našemu partnerovi České spořitelně Kefírovská Čtvrť snů, která pojme až tisíc osob a díky níž si budou moci užít festival až do dopoledních hodin 3. září. Návštěvníci si mohou pronajmout stany z kartónu, indiánská týpí, větší vybavené stany či jen místo na zemi, kam postaví vlastní stan nebo karavan. Ve festivalovém kempu bude k dispozici letní kino, půjčovna spinkáčků, aktéři zažijí speciální výlet do snů, dostanou kouzelná sluchátka a další věci, bez nichž se poslední prázdninová noc nedá pořádně užít,“ říká programový ředitel festivalu Michal Thomes.
  Po festivalové noci čeká na všechny festivalová rozcvička a následná snídaně s produkty Mlékárny Kunín, mezi nimiž nebude chybět ani zakysaný nápoj, podle kterého se celý festival nazývá. Kefír dostanou všichni hosté festivalu také jako tematický welcome drink.
  Předprodej vstupenek a více informací o programu festivalu Kefír je k dispozici na webových stránkách www.festivalkefir.cz. Počet vstupenek je vzhledem ke kapacitě areálu omezen.

  FESTIVAL KEFÍR
  Mezinárodní bejbypankový festival pod širým nebem. Letošní pátý ročník se koná 2. září, potřetí se uskuteční na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši u Kutné Hory. V České republice se naprosto ojedinělý formát zážitkového rodinného festivalu zabydlí v prostorách pohádkového bílého zámku a v přilehlém parku. Piškoti, školáci, teenageři, mladí singls, rodiče i prarodiče si tak mohou v idylické atmosféře naplno vychutnat program s desítkami koncertů, vystoupení, divadelních představení, workshopů, atrakcí a nejrůznějších aktivit připravených výhradně pro festival. Letos poprvé mohou účastníci festivalu na místě také přespat.

  O lístky na festival si mužeš zasoutěžit zde.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!