Alíkoviny na téma Rostliny
Karkulka na houby
Co když je Karkulka posedlá houbami a babička ji nudí k smrti? A jak se naše děvče se zálibou v biologii vypořádá s vlkem? Nevšední převyprávění známé pohádky O Červené Karkulce!
Kopřiva dvoudomá – bylina, kterou ani mráz nespálí
A je tu další článek o bylinkách, které můžeme ve volné přírodě spatřit... Tentokrát jsem se zaměřila na kopřivu dvoudomou. Víte, jak vypadá? Kde roste? K čemu se využívala v minulosti a k čemu dnes? To už v dnešní Alíkovině!
Základy květomluvy
Co je květomluva, kde se vzala a co koupit paní učitelce k vysvědčení? Všechno v tomhle článku!
Heřmánek pravý
Víte, co je to za rostlinu? Jak vypadá, kde roste a na co se používá? Ne? Tak já vám to shrnu v dnešní Alíkovině...
Masožravé rostliny (masožravky)
Masožravky jsou rostliny, které jsou pěkné nejen svým vzhledem, ale také schopností lapit hmyz. Proč, jak a čím hmyz přilákají? Jaké jsou nejznámější druhy a jak se o ně správně starat?
Květiny místo známek aneb Luční známky
Přemýšleli jste někdy o tom, že bychom se učili na louce? A dostávali něco jiného než známky, poznámky a pochvaly napsané na papíře? Co třeba květiny?
Řasokoule a základní věci o nich!
Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste chtěli řasokouli? Tenhle článek je o základních věcech, které byste o těchto rostlinách měli vědět.
Pěstování ze semínka
Dá se vůbec něco vypěstovat ze semene? Taky se vám tato myšlenka po několika nezdařených pokusech v pěstování čehokoli honí hlavou? Pojďme se podívat na to, že se něco vypěstovat dá.
Maranta – rostlina, která se modlí
V tomto článku se dozvíš nejenom proč se marantě říká modlivka či modlící se rostlina, ale i odkud pochází, jak se o ni starat, jak ji množit a mnohem více.
Rozkvetlá jarní tajenka
Jaro mám ze všech ročních období nejraději. A úplně nejradši mám, když začnou růst kytičky. A tak jsem si pro vás na toto téma připravila křížovku.
Rýmovník citronový – pomocník všeho druhu
Rýmovník je skvělá bylina, která toho umí mnohem víc než jen ulevit od rýmy! Využívá se především v tradiční medicíně, ale i v kuchyni... to však není všechno. V tomto krátkém článku vám prozradím něco o ní, ale i pár věcí, které z ní můžete vytvořit, třeba mast nebo čaj a mnohem více!
Kaktusy a sukulenty – kvíz
Kolik toho víte o kaktusech? Věříte rozšířeným mýtům? Prověřte svoje znalosti v kvízu a staňte se králem kaktusů!
Mecháčci – co to je?
V dnešním článku vám chci představit mecháčky (tak tomu říká bráška). Tento článek se hodí pro ty, kdo nemůžou mít zvířátko, ale mazlíčka chtějí, a také pro ty, kdo mají alergii na srst.
Eko japonská zahrádka
Máš rád/a ekologii a přírodu? Tak si vyrob malou japonskou zahrádku.
Jahodový záhonek – starání se o keříky jahůdek
V tomhle článku píšu o tom, jak se postarat o záhonek s jahodovými keříky. Napadlo mě to, protože já ho mám taky a už se o něj pomalu začnu starat. Tak a jdeme na to.
Zvládnete rozpoznat všechny tyto stromy?
Dneska vám sem napíšu něco málo o jehličnatých a pár listnatých stromech. Snad se bude líbit.
Jackova lucerna vydrží déle, pokud ji správně připravíte
Náš národní strom voní po medu
OBRAZEM: Orchideje ve Fata morganě
Pěstuji kaktusy, ale už jsem toho kvůli posměškům chtěla nechat
Kvíz: Jarní květiny
Komu by se po třech měsících zimy nestýskalo po jaru? I když lidé mají rádi různá roční období, za nějakou dobu je omrzí. Připadá mi, že tento rok byla zima velmi dlouhá. Na jaro jsem se velmi těšila - nemohla jsem se dočkat veselého ptačího zpěvu, kvetoucích rostlin, zářícího slunce a tyrkysově modré oblohy. Dočkala jsem se!
Banány odhalují svůj cizokrajný původ
Jak jsem začal sbírat kaktusy
Jak jsem nenašla masožravku
Jak jsme jeli na školní výlet do tropů
předchozí | 123 | další |