Alíkoviny na téma Rostliny
Slunečnice
vydáno 29. července 2007 v 8:03 • čtení na šest minut
Tahle žlutá krasavice nejde přehlédnout ať už roste v zahrádce nebo na poli. Ne náhodou v květomluvě symbolizuje hrdost a oddanost. V našich krajích nerostla vždycky. Je vlastně jakýmsi přivandrovalcem. Odkud, kdy a jak k nám přišla? K čemu ji můžeme využít? Jsou chvíle, kdy se slunečnice neotáčí za sluncem?
Autor: mrk
Kraj pastýře Gilla
vydáno 18. července 2007 v 11:19 • čtení na pět minut
Že nevíte, kde takový kraj hledat? Pak jste asi nikdy nebyli na Jesenicku, přesněji v okolí Rejvízu (8 km východně od města Jeseník). Tam znají Gilla snad všichni. Tedy aspoň z vyprávění. Právě pastýřova pýcha prý byla onou pověstnou kapkou, kdy došla trpělivost vládci hor Pradědovi. To bylo tak…
Autor: mrk
Chová se jako…
vydáno 14. července 2007 v 11:06 • čtení na dvě minuty
Když chce někdo naznačit, že se kdosi chová hodně špatně, řekne, že se chová jako zvíře či přímo jako divá zvěř. Také se říká, že se někdo chová jako dobytek či dělá psí kusy. Ale už dávno by se v podobném případě mělo spíše říkat: chová se jako člověk. Je to smutné, ale je to tak. Mezi námi žijí lidé, kteří svým úmyslným jednáním vážně ohrožují chráněné živočichy a rostliny.
Autor: mrk
Madagaskarský týden
vydáno 20. června 2007 v 11:06 • čtení na čtyři minuty
Již od počátku týdne vítá návštěvníky Fata Morgany poprvé kvetoucí sukulent z Madagaskaru Pachypodium lamerei, a zve je na výstavu zajímavostí ve vitríně v hale a fotografií z expedic ve štole. V expozicích skleníku kromě malgašských rostlin, které zde rostou stále, najdeme ve vitrínách a na parapetech v sukulentní a nížinné části další rostliny získané z Madagaskaru - ostrova, který se od kontinentální Afriky oddělil před asi 160 miliony lety a od indického subkontinentu před asi 88 miliony lety.
Autorka: marcela uhlíková
Navštivte Madagaskar
vydáno 14. června 2007 v 11:50 • čtení na pět minut
Že je tenhle ostrov pro středoevropana příliš z ruky? To máte pravdu. Lidí, kteří jej znají tak dobře jako redaktor a cestovatel Pavel Hošek u nás mnoho není. On sám je na tomto ostrově téměř jako doma. Procestoval ho opakovaně a na jedné z expedic provázel i středoškolské studenty – výherce odborné soutěže.
Autor: mrk
Vypravte se do Japonska!
vydáno 12. května 2007 ve 4:40 • čtení na tři minuty
Vzdálenost mezi hlavním městem Japonska (Tokio) a Prahou je vzdušnou čarou 9 069 km. Tedy pro většinu z nás výlet těžko dosažitelný. Pokud se však přidáte mezi návštěvníky výstavy Bonsaje a suiseki, která začala včera v Botanické zahradě hl. města Prahy, máte šanci se s mnoha tvářemi vzdálené východní země setkat.
Autor: mrk
Strongylodon - kvetoucí drahokam
vydáno 17. března 2007 v 9:47 • čtení na čtyři minuty
Jsou rostliny, jejichž pěstování je náročné. A navíc jsou tak velké, že i kdybyste je pěstovat chtěli, tak se vám domů nevejdou. K nim patří kráska z Filipín, která byla objevena v roce 1854 botaniky americké expedice v lesích pohoří Mount Makiling na filipínském ostrově Luzon. V přírodě tahle liána běžně dosahuje délky 20 metrů a hrozny květů bývají dlouhé až 90 centimetrů!
Autor: mrk
Austrálie - podivný svět zvířat a rostlin
vydáno 29. ledna 2007 v 11:19 • čtení na pět minut
Jak vypadají živočichové a rostliny na druhé straně světa? Jak žijí? Jsou stejní, nebo alespoň podobní těm našim? A víš, v čem jsou zvláštní?
Autor: JEP
Vytvoř si herbář
vydáno 25. května 2001 ve 4:23 • čtení na minutku
Konečně přišlo jaro! Takto se asi v minulých dnech radoval každý z nás, nebo ne? Vykouklo na nás sluníčko a přivedlo po dlouhé zimě k životu různé rostlinky a kytky obzvlášť. Znáš vůbec všechny tyto květinky, kolem kterých denně chodíš do školy?
Autorka: Julča
Dej si do pokojíčku pokojové rostliny
vydáno 1. června 2000 ve 4:07 • čtení na dvě minuty
Stále ti něco ve tvém pokojíčku chybí? Máš tam psací stůl, postel, židli, hračky a skříň. Něco ti tam ale stále chybí? Pak jsou to možná květiny…
Autor: Julča
předchozí | 123 | další |