Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rovnátka: jsou opravdu taková pohroma?

  vydáno  •  Zdraví
  Jistě všichni víte, co jsou to rovnátka - pomůcka, která vám má srovnat křivé zuby. Jsou dva druhy: nasazovací, které nosíte jen občas, a pak fixní, tedy přidělané na zuby na pevno. Určitě je i někteří z vás nosí. Já jsem měl nejdřív ta nasazovací.

  Zuby, rovnátka, © Profimedia.cz

  Když jsem je dostal, byl jsem ve stresu, ale máma mě pořád utěšovala, že rovnátka jsou naprosto normální věc a že mi pomůžou srovnat zuby. Ale já jsem měl stále pocit, že rovnátka jsou na nic a že je nosit nebudu.

  Asi za týden jsem si na ně už zvykl, ale nebavilo mě si je neustále čistit. Po roce jsme šli k zubaři a ten mi řekl, že budu nosit rovnátka na pevno. Z toho mi šel mráz po zádech. Úplně jsem se lekl, že mě všichni uvidí a budou se mi posmívat, že nosím rovnátka.

  Hraju fotbal a moc se tam s kluky nebavím, protože jsem o rok nebo o dva mladší než oni a nezapadám mezi ně. Nakonec jsem šel na svůj trénink a vše bylo v pohodě. Jen se mě několik kluků zeptalo: "Ty nosíš rovnátka?" Odpověděl jsem, že jo. Po delší době už si na mě kluci zvykli i s rovnátky a já jsem z toho už žádnou trému neměl.

  Radím vám: jestli máte nebo budete nosit rovnátka, tak se nebojte s nimi jít do kroužku nebo chodit venku. Když budete s rovnátky dlouho, tak si na ně vy i vaše okolí zvyknete.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (40)

  Příspěvek z 5. října 2010 ve 20:17.
  kají2 v něm napsal:

  Reakce na kají2:

  ale jinak bych je nosila jsou neuvěřitelně moderní a tak kdo máte NORMÁLNÍ ROVNÁTKA tak je noste radím252616

  Příspěvek z 5. října 2010 ve 20:15.
  kají2 v něm napsal:

  rovnátka mi udělali katastrofu

  takže jedou mi zubařka řekla že budu nosit rovnátka juhůů byla jsem ráda ale předtím mi vytrhli mi dva zuby ale když
  sem rovnátka nosila pořád boleli (a už asi měsíc) na předních zubech furt mi nevěřili a pak sem je omylem ztratila nebyla jsem nadšená ale potom už mi dali lepší až na to placení ...začal další problém nemohla jsem ty rovnátka ve dne snést protože takové ty přední obloučky byli(tedy jsou) hrozně dopředu jakoby ven takže je vidět že je mám ale pak jsem je začala nosit jen na noc a pak problém číslo3 3 zuby které mi nejřív vytrhli začli růst ale úplně nahoře nad ostatními zuby naštěstí jak sou vysko nejsou tolik vidět ale byla jsem naštavaná zkrátka v koncích začala jsem na mamku že chci to okamžitě srovnat a mamka že prý tam zajedem i s těmi rovnátky a tak jsem tedxy řekla že jo ale jestli mi to tam nespraví tak se nechám PŘEOBJEDNAT JINAM a ted jsem naštvaná i za to psaní !!!!13tak sory za chyby
  25

  Příspěvek z 25. září 2010 v 19:42.
  12NATKA v něm napsal:

  Moc bych rovnátka ctěla

  prosím odepise mi od kolika let se davaji prosim...... 25