Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rowley „Ross“ Alary Aslar

  vydáno  •  Zvířata

  Každý má jistě svého psa nebo jiného mazlíčka, který se mu denně toulá po domácnosti. Pokud tu někdo takový není, tak to určitě nevadí. Já mám ale psa, který nese jméno Ross - ale říkáme mu Rosík.

  Dogyss, © DANIELO

  Jak jsem zde psal, každé dítě má svého mazlíčka, jak je to andulka, papoušek, tak i klidně pes. Někdy dokonce dochází k chování lvů, tygrů a dalších nebezpečných zvířat.

  Dnes si ale něco řekneme o mém psovi, který se jmenuje zkráceně Ross, taky mu tak říkáme, ale když už, tak používáme zdrobnělinu Rosík. Je to Doberman, který pochází z rodu dobermanů, kteří objížděli výstavy. Štěnata taky byla drahá, jedno na kus přesahovalo 12 tisíc korun. Pejska jsme si už vyhlédli dříve, ale prý byl obsazený, takže se nedalo nic dělat a vybrali jsme si dalšího, v tu dobu štěňátko s černou srstí. Za týden nám ale majitelka zavolala, že si budoucí majitelé hnědého dobermana rozmysleli a že pokud chceme, můžeme si ho vzít. A tak jsme měli vybráno.

  Uplynulo 5 dní a nastal den si pro něj přijet. Byl jsem natěšený na malé štěnátko. V té době jsem byl docela malý, takže jsem měl v hlavě jen štěně a hračky, to bylo vše co mě zajímalo. Tak jsme si ho pěkně ubytovali v jedné místnosti, která byla nevyužitá, takže způsob, jak ji využít, byl, že tam dáme našeho malého pejska. Připravili jsme pelech, hračky a šlo se spát. Ráno po probuzení to nebylo příjemné překvapení, když jsme došli dolů a celý pelíšek byl roztrhaný na kusy. Nechápali jsme jak, když mu bylo necelých 8 měsíců, takže zuby neměl téměř ostré na to aby roztrhal jeho pelíšek.

  Utíkaly dny, pes už vyrostl, zuby měl ostré jako břitva. Za nějaký půlrok bylo na čase chodit na základní výcvik pro psa. Tím myslím pokyny a obrana před lupičem nebo násilníkem. To se provádí tak, že si nějaká osoba na sebe navleče postroj a pes se učí zachytit svou čelistí, nebo zkráceně zastavit utíkajícího lupiče, pokud by teda doopravdy došlo k loupeži. Za pár let bylo vše připraveno. Pes uměl základní výcvik, pokyny, prostě dokonale vycvičený pes. Vše se táhne do této doby, náš dům střeží výborně. Chodíme s ním na procházky, dáváme mu chutné granule a hlavně rozmazlujeme. Pes je prostě super kamarád. Jako tady Alík :-)

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 12. dubna 2018 ve 21:58.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Moc pěknéR^

  Příspěvek z 10. dubna 2018 v 8:38.
  verbum v něm napsal:

  Ahooj, jako vzdy super clanek.
  Pejska moc zdravim a preji at vam dela jen radost. Tobe a cele rodine preji vse dobre.