Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  ROZHOVOR: Felix Bossuet jako nový Sebastian

  vydáno  •  Filmy · Knihy · Mediální partner
  Bella a Sebastián je slavný román spisovatelky Cécile Aubry. Před lety francouzský seriál proslavil Mehdiho coby Sebastiana, syna autorky. V nové celovečerní filmové verzi příběhu se jako Sebastian představuje Felix Bossuet.

  z filmu Bella a Sebastian, Felix Bossuet v roli Sebastiana., © Bontonfilm

  O čem je film?

  Příběh se odehrává kdesi vysoko v Alpách, v místech, kde sníh je neposkvrněný, kde kamzíci prohánějí sviště, kde vrcholky hor sahají až do oblak. Příběh se odehrává ve vesnici, která až do příchodu Němců žila poklidným životem. Je to příběh o setkání samotářského chlapce a divokého psa. Je to příběh Sebastiána, který dokáže ochočit Bellu. Je to příběh o nezničitelném přátelství, příběh statečného dítěte na pozadí druhé světové války. Je to příběh o životě Belly a Sebastiána.

  Jak se vybíral hlavní představitel, Sebastian?

  Malého Felixe, hlavního představitele Sebastiana ve filmu Bella a Sebastian, si Nicolas Vanier, režisér filmu vybral mezi 2.400 přihlášenými chlapci. Popularita seriálu a režisérovo jméno vzbudili ohromný zájem rodičů a dětí o roli ve filmu.

  200 z nich bylo předvybráno, poté následovalo předvádění a zkoušky, po nichž režisér vybral tucet dětí a odjel s nimi do Vercors, kde má psí spřežení. Během těch několika dnů, které s dětmi strávil, je pozoroval a naučil se je znát. A i když pak v závěru zůstávali ještě tři možní kandidáti, on věděl, kterého z nich chce.

  Prosadil si Felixe, i přes výhrady okolí, ačkoliv druzí se mohli zdát na první pohled hezčí. A nezáleželo na tom, zda za sebou měli nějakou hereckou zkušenost či nikoliv.

  Výjimečný byl Felixův charakter, inteligence a odvaha. Umí se však v mžiku stáhnout do sebe jako šnek do ulity, pokud si člověk nedá čas, aby se mu přiblížil. Je v něm něco zvláštního a zneklidňujícího. Je v něm ale i něco jedinečného, citlivost, kterou má v sobě právě jen on.

  Fotogalerie

  Rozhovor s Felixem Bossuetem, představitelem Sebastiána z filmu Bella a Sebastian, který od 20. února 2014 vstupuje do českých kin, vám přináší i Alík.

  Jak tohle Tvoje dobrodružství vlastně začalo?

  Maminka poslala moje fotky na casting, věděl jsem ale, že došla spousta jiných dětských fotek. Potom si mne pozvali. Telefonicky mi vysvětlili, že budu číst nějaký text. Šel jsem tam tedy, přečetl text a kolem mne byla spousta psů, ale ne ti, kteří hráli ve filmu. Později mě pozvali znovu, abych četl text už v přítomnosti psů vybraných pro film. A pak, zrovna jsem byl u lékaře, mi Nicola Vanier zavolal a oznámil mi, že si mne vybral do role Sebastiána.

  Jak se Ti líbil příběh?

  Moc se mi líbil a říkal jsem si, že by bylo bezva ho prožít, i když jsem měl trochu strach ze scén se psy. Říkal jsem si, že Sebastián zažíval pěkně horké chvilky, například když se koupal v potoce. Ale já byl odhodlán to provést tak jako on!

  Řekni nám, jak jsi nacvičoval se psy?

  Nejdřív jsem zkoušel scény se psy, kteří se ve filmu neobjeví. Poté jsem hrál s  "filmovými" psy, kdy se muselo nacvičovat. Nejdřív jsem se musel nechat olizovat, potom jsem je mohl pohladit. Na natáčení byli přítomni cvičitelé a celkem tři psi.

  Vyprávěli Ti o době, v níž se odehrává příběh?

  Ano, odehrává se během 2.světové války: Němci napadli Francii a chtěli zabít všechny Židy, protože si mysleli, že za vše mohou oni. A ve Francii byli lidé, kteří pomáhali Židům přejít do jiné země, Švýcarska, aby byli v bezpečí.

  Můžeš nám něco říci o Sebastiánovi?

  Sebastián je malý chlapec, sirotek, který nemá tatínka ani maminku. Setkává se s divokým psem, nejdřív z něj má strach, ale pak ho začne ochočovat. Často se potuluje sám v horách. Je docela statečný, i když je vedle něj César, jeho nepravý dědeček, Angelina a doktor Guillaume.

  Jak probíhalo natáčení s Nicolasem ?

  Nechal mě přehrávat scény, nejčastěji s textem. Někdy jsem pozměnil dialogy, pokud s tím ovšem souhlasil. Pak jsem měl přestávky. Celkem se natáčelo jeden rok - na jaře, na podzim a v zimě. Nejtěžší to bylo v posledním období, protože byla hrozná zima.

  Rozuměl sis s ostatními herci?

  Někdy mi radili: třeba Mehdi (původní představitel Sebastiána ve slavném francouzském seriálu) mi řekl, abych při pohledu na druhou osobu nekoukal přímo do očí, ale kousíček vedle, aby nebylo moc vidět bělmo očí. Při natáčení jsem párkrát jeho radu použil. Tchéky mi také vysvětlil, že pokud se nedokážu rozplakat, tak je lépe neplakat vůbec, než se do breku nutit.

  Jak se Ti líbil film?

  Moc se mi líbil a občas jsem byl i dojatý. Bylo to zvláštní vidět se na plátně, tím spíš, že to bylo poprvé. Chtěl bych ve hraní pokračovat, ale kdybych nemohl být hercem, chtěl bych se stát lékařem.

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!