A to zdaleka nejen u nás. Igráček putuje za dětmi do sousedního Polska i velmi vzdáleného Japonska. V hračkářství jste již mohli vidět postavičky cestáře, automechanika, zdravotnice, kuchaře, policisty, lékaře, pošťáka a číšníka. K těmto profesím se v druhé vlně v roce 2011 přiřadilo dalších deset, a to zedník, hasič, kominík, zahradník, popelář, pumpař, pekař, lékárník, záchranář či řemeslník.
Úplně první figurku IGRÁČKA vyrobili v roce 1976 ve společnosti IGRA a představovala zedníka. Každý rok pak v kolekci Igráčků přibyly čtyři nové modely. Celkem tak vzniklo asi 50 různých figurek, které se postupem času staly sběratelskými kousky. Nechyběl mezi nimi Igráček představující závodníka, námořníka, cestovatelku, vojáka, hasiče nebo kosmonauta.
Dnes se Igráček nevyrábí v Mnichovicích u Prahy, ale v Novém Veselí na Vysočině. Kromě samotných figurek jsou také Igráčci s auty nebo kufříky. V kufříku nechybí figurka IGRÁČKA představující odpovídající povolání. Čím více druhů kufříků IGRÁČKA budete mít, tím pestřejší městečko si můžete pro hraní vytvořit.
Igráček se navíc rozrostl o početné příbuzenstvo. Aby mu nebylo smutno, tak rodinku tvoří máma, táta, holka, kluk, babička, dědeček, strýc a teta.
Fenomén IGRÁČEK - pozvání na výstavuV Technickém muzeu v Brně můžete až do 15. ledna 2012 nahlédnout do historie, současnosti a budoucnosti této legendární figurky. Na výstavě uvidíte také originální figurky IGRÁČKA, kdy se vývojáři nechali unést svou fantazií. Mezi takové patří IGRÁČEK Pipi Dlouhá punčocha nebo IGRÁČEK ženich s nevěstou. Zajímavá je také maketa města obydleného IGRÁČKY. |