Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rozvod rodičů - horor, nebo pohádka s dobrým koncem?

  vydáno  •  Alík radí dětem · Rodina
  Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo sedm a mému bratrovi rok. Bylo to pro nás velmi těžké, protože otec odešel ke své přítelkyni a mamka na nás zůstala sama. Pořád brečela a brečela. Soud nás svěřil do péče matky a my jezdili k taťkovi jen jednou za 14 dní na víkend.

  Rozvod je jednou z nejtěžších situací, do nichž se můžete dostat., © Profimedia.cz

  Fungovalo to asi dva roky, protože pak táta dostavěl dům, měl lepší práci a chtěl, abychom byli u něho. Kupoval nám různé dárky (mně notebook, bráchovi novou velkou autodráhu a motorku). Mamka to vědela a začala mu dělat naschvály. Třeba když měl taťka narozky a chtěl je slavit s námi, i když nebyl víkend, nechtěla nás pustit. Tak to trvalo asi půl roku.

  Zlepšilo se to, když se mamka vdala, ale poté najednou taťka požádal o to, abychom byli u něho. Byla u nás taková paní a ta se nás ptala, a kým chceme být a tak. Odpověděli jsme, že "s oběma", a tak nás svěřili do střídavé péče. A najednou se z taťky a mamky stali docela přátelé, protože někdy, když nás mamka či taťka převáží k tomu druhému, dají si kafe a popovídají si.

  Víte, někdy se nás lidi ptají, kde jsme raději nebo u koho jsme raději, a my odpovídáme, že jsme rádi s taťkou i s mamkou, protože jsme rádi všude. S taťkovou přítelkyní (nyní už manželkou) jsme kamarádi a s mamčiným přítelem (manželem) jsme také kamarádi, ale spíše praktičtí než povídací.

  Nikomu bych samozřejmě nepřála rozvod rodičů, ale někdy z toho můžete být šťastnější, než kdyby se vaši rodiče trápili. A ještě něco: nikdy neodsuzujte toho druhého rodiče, že za to může. Vždy za to můžou oba dva.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 14. ledna 2012 v 19:26.
  Naty8 v něm napsala:

  Reakce na KolieAlan:

  to je strašný :oooooooo272727

  Příspěvek z 14. ledna 2012 ve 14:36.
  KolieAlan v něm napsala:

  Reakce na KolieAlan:

  Omlouvám se za chyby.

  Příspěvek z 14. ledna 2012 ve 14:35.
  KolieAlan v něm napsala:

  Vždy to není happyend.

  Jsem ráda, že to u vás dopadlo takhle. Naši se dali rozvést v mých šesti letech. Mamku to hodně změnilo a přišel k nám chodit její přítel, my se sestrou jsme začaly mít psychické problémy. Táta nikdy nesplnil slib, že přijede, občas kdyžž se objevil, tak jsme zrovna měli v plánu něco jiného. A vůbec neplatí alimenty.