Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ruční práce: jsou opravdu jen pro stařenky?

  vydáno  •  volný čas doma · vyrábíme
  Taky vám připadá, že ruční práce jsou jenom pro stařenky? Já jsem si to donedávna myslela, ale teď s tím už tak úplně nesouhlasím... Před časem jsem se podívala na výstavu, kde seniorky převáděly některé ruční práce. Že by se jim klepaly ruce, jak se o nich říká? Ani omylem!

  © Radkaa

  Paličky krajkářkám létaly na herduli, ve vedlejším stánku o sebe cvakaly jehlice a všude vládla báječná nálada.

  S některými účastnicemi výstavy jsem se dala do řeči a výborně jsem si s nimi rozuměla. Jedna mě naučila základy drhání a jsem teď schopna vyrobit náramek přátelství. U jiné jsem paličkovala a okamžitě se mi to zalíbilo, takže jsem si nakoupila potřebné vybavení a s jejími radami jsem pak doma paličkovala. Další tam pletla košíčky z novin. Na pár hodin jsem si k ní sedla - a hle - stojánek na psací potřeby byl na světě.

  Skoro s každou jsem prohodila několik přátelských slov a ona mi na oplátku vysvětlila techniku, kterou se zabývá. Domů jsem odjížděla s hlavou jak pátrací balon a batohem nacpaným háčky, přízemi, korálky, paličkami, herdulí, špendlíky a podvinky. Už v autobusu jsem vyndala příručku a dala se do čtení... Hned jsem vymýšlela, jak všechny příbuzné a přátele obšťastním ručními výrobky.

  Paličky, podvinek a herdule

  Ptáte se, proč se učím věci, které nikdy nebudu potřebovat? Odpověď je jednoduchá: skutečně nikdy, když už teď si ode mě spolužáci objednávají propisky, přívěsky a vlasně všechno, co umím vyrobit? A i kdyby to nemělo žádnou budoucnost, je to bezva způsob odreagování. Určitě ho taky vyzkoušejte!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 17. září 2010 ve 21:04.
  kacabaja v něm napsal:

  ruční práce

  je to výborrna věc když to člověk umí ja háčkuju vyšívam drhám náramky tkaní korálků a koberců a naušnice tohle všechno vyrábím a moc mě to baví je to můj koníček odmalička15

  Příspěvek z 27. června 2010 ve 14:19.
  Chval v něm napsal:

  Reakce na Ashkira:

  já jsem u všeho začátečník a tak to asi zůstene. Mám prostě moc zájmů.

  Příspěvek z 27. června 2010 ve 14:17.
  Chval v něm napsal:

  Reakce na ja972:

  Jo, když je čas. Jako že času moc není. Náramky z bavlnek bych se chtěla naučit a pořád to nějak nejde... Ach jo.