Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ruční práce. Půjde mi nějaká?

  vydáno  •  Volný čas doma · Vyrábíme
  Moje babička umí plést, háčkovat, šít, a i plno dalších ručních prací zvládá bez problémů. Říkala jsem si: "Proč bych to nezkusila taky? Vždyť to vypadá jednoduše." Tak jsem to tedy zkusila. Uháčkovala jsem řetízek a tím to skončilo. Když jsem zkoušela plést, "nahodila" jsem první řadu a víc mi nešlo.

  © Radkaa

  Šití a hlavně vyšívání bylo snad jediné, co se mi dařilo, ale po čase mě to přestalo bavit. V časopisech jsem hledala, jaké ruční práce by mi šly a co by mě mohlo bavit. První, co jsem našla, bylo drhání. Udrhala jsem si květinku a dodnes ji mám v pokojíčku.

  Složitější uzlíky mi ale nějakým záhadným způsobem nešly, a tak jsem se pustila do dalšího hledání. Ve starém časopise od babičky jsem našla krásný kobereček. Říkala jsem si že to bude složité, ale i přesto to zkusím.

  Potřebovala jsem jen zbytky látky nastříhané na dlouhé pruhy, jehlu a nit. Z látky jsem upletla úplně obyčejný copánek a sešila jsem jej do oválu. Bylo to celkem lehké, ale tak jako u všeho ostatního, ani u této práce jsem nezůstala. Vyzkoušela jsem snad všechno, od pletení koberců přes výrobu z přírodnin až k pletení náramků přátelství. U ničeho jsem nezůstala - buť proto, že mi to nešlo, nebo mě to nebavilo.

  Když se nudím, hledám dál a učím se novým věcem. U jedné práce nikdy nezůstanu, to už vím. I když plést a háčkovat mi nikdy nepůjde, jsou tu jiné práce, které mě alespoň chvilku baví.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 5. září 2010 v 10:22.
  kactak v něm napsal:

  JAJ

  NMEE TO BAVI A UMIM VSECHNY UCIM TO I HOLKY ZE TRIDY ALE TY TO NEBAVILO A JA TO BRALA VŽDYT KAZDYHO ZAJMA NECO JINEHO21

  Příspěvek z 31. srpna 2010 v 0:10.
  amandamesa v něm napsala:

  Skusila si?

  A co zvířátka s korálků bi tě nebavila?

  Příspěvek z 30. srpna 2010 v 11:01.
  MorellTM v něm napsal:

  Něco vždycky je

  Určitě najdeš něco, co by tě bavilo. Já třeba mám ráda šití, i když na to nemám dost látky, tak stejně.
  A i když tohle není úplně tak ruční práce, nedám dopustit na vystřihovánky.