Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rudá jako rubín: Kniha, kterou jsem si zamilovala

  vydáno  •  knihy
  Tři díly knihy, které mají asi přes 1000 stran, jsem přečetla za dva týdny.

  Knihovna, kterou aktivisté zřídili v jedné z obsazených vládních budov na Majdanu., © AP

  K Vánocům jsem dostala knihu jménem Rudá jako rubín: Láska nezná čas. Myslela jsem, že to bude nic moc, ale spletla jsem se.

  Když jsem knihu dočetla, poprosila jsem mamku, aby mi koupila ještě zbývající dva díly: Modrá jako safír a Zelená jako Smaragd, které jsme viděly prodávat v knihkupectví 

  Děj se odehrává v Londýně hlavně v přítomnosti, ale i v minulosti. Všechny tři díly jsou o dívce jménem Gwendolyn, která zjistí, že zdědila časocestovací gen a umí nestřeženě cestovat do minulosti. S tímto darem se svěří své matce a ta jí odveze do domu lidí, co se o všechny vyvolené s tímto genem starají.

  10 vyvolených již nežije, takže musí s o 2 roky starším chlapcem Gideonem cestovat do minulosti, aby odebrali krev lidem s časocestovacím genem a mohli ji načíst do Chronografu.

  Chronograf je věc, do které když se načte krev všech vyvolený s časocestovacím genem, tak vznikne "tajemství v tajemství" (nebudu říkat co, protože bych vše vyzradila). Naneštěstí se Gwendolyn zamiluje do Gideona a to celou věc jen zhoršuje.

  Konec trilogie nevyzradím a kdo chce vědět konec, ať si tuto knihu přečte.Tato kniha sice vypadá, že je pouze pro dívky, ale pokud jsi chlapec a máš rád romantické knihy, ve kterých se dějí nadpřirozené věci, je tato kniha přesně pro tebe.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 6. srpna 2017 v 10:18.
  unous v něm napsala:

  Jedna z nejlepších trilogiíí, co jsem kdy četla R^

  Příspěvek z 5. srpna 2017 v 18:56.
  fyrefli v něm napsala:

  Taky jsem to četla

  Příspěvek z 5. srpna 2017 v 11:24.
  AnezkaB v něm napsala:

  Také se mi to líbilo. Měla jsem půjčené z knihovny. Film se mi ale moc nelíbil. To kniha byla lepší.