Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rybaření není jen pro kluky!

  vydáno  •  Volný čas venku
  Rybaření. Co si pod tímhle slovem asi tak představujeme? Nějaký sport, nebo koníček? Ano. Rybaření je koníček, ale jen málokoho to opravdu baví. Můj táta je rybář už hodně dlouho a byl to on, kdo mi ukázal, že rybaření je zábava...

  Malý rybář, © Alík

  Nejdříve jsem s tátou chodila rybařit jen tak "na černo". Chodili jsme chytat pstruhy. Táta mě učil, jak zacházet s prutem a že musím chodit oblečená pokud možno jen zeleně, aby mě ryby neviděly. Taky mě naučil hodně o rybách a to se mi v 7. třídě náramně hodilo!

  Rybaření mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodla, že si udělám rybářský lístek. To je něco jako povolení na chytání ryb. Tam si zapisujete, jakou rybu jste chytili, kolik měla centimetrů a podobně. Ptala jsem se táty, jak to na zkouškách probíhá. On mi vysvětlil, že teď už je to trochu jiné, než za jeho doby, ale že to není žádná hrůza.

  Nejdřív jsem se tedy přihlásila do rybářského kroužku. Učili jsme se, za jakých podmínek můžeme chodit ryby chytat, jak velké si je můžeme vzít domů... zkrátka vše o rybách. Náš vedoucí nám vždy hodně pomohl a zpříjemňoval atmosféru svým vtipkováním. Ale teď už ke zkouškám. Po určité době, kdy jsme toho už uměli docela dost, nadešel den D!

  Rybaření

  Více se o rybaření dočtete ve speciální rubrice na hobby.cz

  Byla jsem hodně nervózní, jestli to zvládnu, nebo ne. Musela jsem jít do našeho DDM. Když na mě přišla řada, vešla jsem dovnitř. Tam už na mě čekal náš vysmátý vedoucí a začal mě zkoušet.

  Ukazoval mi obrázky a já musela říct vše, co o té rybě na obrázku vím. Nakonec jsem to zvládla a byla jsem šťastná, že už můžu chodit chytat ryby!

  Většina z vás to nikdy ani nezkusila a určitě si říkáte, jaká to musí být nuda. Vyzkoušejte to někdy sami a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 27. srpna 2009 v 11:58.
  petrcechbart v něm napsal:

  petr

  rybařím 5 let a rybaření, není žádný zabíjení ryb, píšete ty kraviny proto že tomu neromíte, je to opočinek u vody, v přírodě u různých řek a jezer. Když rybu chtíte je to vaše volba jak naložit s jejím životem. Já většinu ryb pouštím. Třeba svou největší štiku chterou jsem chytil jsem pustil, a můžu říct že mě to nemrzí. Jsem rád. Bude větší a třeba tam plave ještě teď. Nejraději chytám na přívlač. Na umělé nástrahy. Je to aktivní nesedíte furt u vody a hýbete se, na položenou ( natěžko) nechytám vůbec jen na dyji na rousnici. Berou ji sumci. Tátá napíchl na každý hrot trojháčku 2 a chytil sumce 150. Na plavanou chytám hned po přívlači. Napsal sem jako ujasnění

  Příspěvek z 18. června 2009 ve 21:09.
  pavelsenov v něm napsal:

  hrůza

  já mam povolenku dva měsíce když sem na rybách tak my berou tisíckrát a ale na nejdou

  Příspěvek z 18. června 2009 v 19:39.
  fifinka1 v něm napsal:

  Ne rybaření fakt není jen pro kluky...xD

  Já jsem rybářka díky dědovi od druhé třídy. Mě to hrozně baví a baví to i celkem mamku, i když s náma byla jen jednou. V neděli jsme s dědou a jeho kamarádem zase byli a měli jsme dohromady 11 záběrů tak to bylo super. Chytli jsme nejvíc 40ku, ale žádnýho kapra, jsme dom nebrali. =)