Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rybičky, nenáročný mazlíček?

  vydáno  •  mazlíčci
  Spousta dětí bydlí v bytě a tak nemůžou mít pejska nebo kočku. Některé děti zase nesmí mít domácího mazlíčka kvůli alergiím nebo moc kroužkům. A právě proto se rybičky jeví jako dokonalý domácí mazlíček.

  Akvarijní rybičky se staly součástí nového interiéru Radniční restaurace v Jihlavě., © MAFRA

  Pravda je, že si s nimi neužijete tolik zábavy, ale snažit se odchovat vlastní rybičky a vyměňovat je s kamarády je přeci fajn. Málokdo má na rybičky alergii, venčit se nemusí a do bytu se vejdou. Není to ovšem tak jednoduché, jak se zdá. Je pravda, že obyčejné rybičky ani krmení nejsou moc drahé, ale vzduchování, topení, osvětlení a samotné akvárium vyjde na dost peněz. Já osobně mám doma pejska i jiná zvířata, ale rybičky jsem prostě chtěla.

  Kamarádův táta mi za pár korun udělal nádherné akvárium. Sehnala jsem rybičky, dostala vzduchování a topení a mohla jsem začít s chováním. Ze začátku to nebylo zdaleka tak jednoduché, jak se zdálo. Rybičky stále umíraly a já nevěděla čím to je. Postupem času se začalo dařit trochu víc, ale akvárium se musí často čistit, umělé rostlinky se lámou, vzduchování dělá rámus a proto ho moc nepouštím. A občas rybičky i zapomenu nakrmit.

  Tímto článkem vás nechci odradit od akvaristiky, jenom vám chci naznačit, že chov rybiček není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá a že by se rybičky měly promyslet stejně dobře, jako jakýkoliv jiný mazlíček.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 7. prosince 2019 v 19:10.
  Morell v něm napsala:

  Spávně, v akvárku určitě živou rostlinu, jestli chceš, tak ti s rybkami poradím, dělala jsem ve zverimexu a při práci jsem se vzdělávala v akvaristice.

  Příspěvek z 28. května 2014 ve 21:19.
  steifronfd v něm napsal:

  správné akvárko

  umělé rostlinky do akvárka nepatří vzduchování není potřeba důležitější je fitr. v akvárku by mělo být málo rybiček a HODNĚ živých rostlin
  [F0]