Alíkovina

Rybičky, nenáročný mazlíček?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Spousta dětí bydlí v bytě a tak nemůžou mít pejska nebo kočku. Některé děti zase nesmí mít domácího mazlíčka kvůli alergiím nebo moc kroužkům. A právě proto se rybičky jeví jako dokonalý domácí mazlíček.

Akvarijní rybičky se staly součástí nového interiéru Radniční restaurace v Jihlavě., © MAFRA

Pravda je, že si s nimi neužijete tolik zábavy, ale snažit se odchovat vlastní rybičky a vyměňovat je s kamarády je přeci fajn. Málokdo má na rybičky alergii, venčit se nemusí a do bytu se vejdou. Není to ovšem tak jednoduché, jak se zdá. Je pravda, že obyčejné rybičky ani krmení nejsou moc drahé, ale vzduchování, topení, osvětlení a samotné akvárium vyjde na dost peněz. Já osobně mám doma pejska i jiná zvířata, ale rybičky jsem prostě chtěla.

Kamarádův táta mi za pár korun udělal nádherné akvárium. Sehnala jsem rybičky, dostala vzduchování a topení a mohla jsem začít s chováním. Ze začátku to nebylo zdaleka tak jednoduché, jak se zdálo. Rybičky stále umíraly a já nevěděla čím to je. Postupem času se začalo dařit trochu víc, ale akvárium se musí často čistit, umělé rostlinky se lámou, vzduchování dělá rámus a proto ho moc nepouštím. A občas rybičky i zapomenu nakrmit.

Tímto článkem vás nechci odradit od akvaristiky, jenom vám chci naznačit, že chov rybiček není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá a že by se rybičky měly promyslet stejně dobře, jako jakýkoliv jiný mazlíček.

Autorka: (13 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 7. prosince 2019 v 19:10.
Morell v něm napsal:

Spávně, v akvárku určitě živou rostlinu, jestli chceš, tak ti s rybkami poradím, dělala jsem ve zverimexu a při práci jsem se vzdělávala v akvaristice.

Příspěvek z 28. května 2014 ve 21:19.
steifronfd v něm napsal:

správné akvárko

umělé rostlinky do akvárka nepatří vzduchování není potřeba důležitější je fitr. v akvárku by mělo být málo rybiček a HODNĚ živých rostlin
[F0]