Alíkovina

Rybka? Super kamarád

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Bydlíte v bytě, nemůžete mít křečka, protože podle rodičů prý smrdí, kočku, protože prý smrdí její záchod, králíka, kvůli témuž a psa, už vůbec ne, protože potřebuje venčit a potřebuje společnost. Mějte rybku.

Nejkrásnější MAZLÍČCI, Bojovnice pestrá, © MF DNES

Měla jsem rybičku, zemřela kvůli špatné potravě, k mému překvapení 3 roky prošlé. Pořádně jsme vyčistili maličké akvárium, vydezinfikovali kamínky a pořídili novou rybičku, bojovnici pestrou. Byl to samec ve světle růžové barvě.

Pojmenovala jsem ho Moon [čti můn], to znamená měsíc. Koupili jsme mu nové, přesně pro něj určené jídlo.

Postupem času jsem rybku začala trénovat - když jsem jemně zaťukala na sklo, znamenalo to, že je večeře. Rybka mě začala dokonce i vítat! Teda, jenom to tak vypadalo. Vždycky když jsem přišla, probudila se, doplavala ke sklu, začala do něj jemně narážet a otvírala a zavírala tlamu.

Hrála jsem si s ní vždy tak, že jsem dala před akvárium zrcadélko a ona roztáhla ploutve na zádech a u tlamy. Když to udělala poprvé, vnitřek ploutví na krku byl černý. Touto hrou jsem zajišťovala růst ploutví. 

Rybka bohužel zemřela. A tak čekám na novou rybičku, myslím, že to bude po prázdninách.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 27. srpna 2015 v 9:50.
vikanocka11 v něm napsala:

Aj ja bývam v byte

Bývam v byte a podľa mňa je nenáročná aj andulka . Nemusíš sa o ňu skoro vôbec starať - raz denne odstrániš šupky z prosa a prisypeš ho , vymeníš vodu z napájadla a poriadne ho prepláchneš , vymeníš dolnú časť ( tam môžeš dať nejaké utierky , aby to neokakali , alebo piesok ) a prepláchneš ju ( čo netreba každý deň ) a raz týždenne umyješ celú klietku aj so spodnou časťou a treba , aby boli dve andulky , aby sa nenudili a stačia im dve misky na jedlo , dve misky na piesok ( na trávenie a brúsenie zobáka ) , sépiová kosť , jódový kameň ( na brúsenie zobáka a doplnenie jódu ) , napájadlo , tri bidielka , hojdálka a nejaké hračky a sem - tam im môžeš dať 2 prosá v klasoch a nejaký petržlen , šalát , alebo mrkvu , či jablku . , alebo banán . Samozrejme , dakedy sa s nimi môžeš aj pohrať (keď majú náladu )  mám s tým skúsenosti , lebo aj my ich máme doma . A zaručím ti , že sa s nimi nikdy nebudeš nudiť 2516

Příspěvek z 30. června 2015 v 15:19.
-_-marketka v něm napsala:

My taky bydlíme v bytě

Taky bydlíme v bytě a mám taky rybku Kančíka už 2 roky a taky mám fretku výborný společník 25