Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rybky, nenáročný mazlíček pro děti? Ne. A ne a ne a ne.

  vydáno  •  Mazlíčci
  Na internetu toho najdete opravdu hodně. Například mýty a fámy o zvířatech. Ten o rybkách je opravdu rozšířený. Perfektní pro začátečníky a děti. Nenáročné. Jednoduché. Dovolte, abych se zasmála.

  Žralok, © Cretaquarium

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Právě jsem si přečetla pár blbin o rybách i na Alíkovi. A tak tu tak sedím, píšu článek a dívám se na naše 250 litrové akvárium, ve kterém hučí filtr. Vzad u taťka vyrobil složitý systém dóz a tunelů, nakoupil pelety pro usazování bakterií. Nakupoval stále rostliny, vybavení a další dózy. Vybíral písek, četl sáhodlouhé články. A to není začátečník, ba naopak. Dlouho se nic nedařilo a nakonec zvítězila tátova kreativita a vynalezl onen systém. Všechno stálo tisíce korun. Každých několik týdnů vysává špínu, mění část vody.

  Ryby byly vybírány dlouho, řešilo se, které ožírají kytky, žerou šneky nebo čistí řasy. Nakonec vznikl fungující ekosystém. Uvědomte si, že akvárium je opravdu ekosystém. Ne morče, které dáte do klece, čistíte mu ji a krmíte jej. Tohle je ekosystém, ekosystém! A tak uvažujte, než začnete rodiče přemlouvat k rybkám. Uvažujte, než dítěti akvárko koupíte. Já o rybách přehled mám, ale rozhodně bych nedokázala zajistit, aby tento ekosystém fungoval. Uvažujte, než svěříte do rukou osmiletých děti ekosystém.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  dennisvet v něm napsala:

  Souhlasím Gattino.
  konemy, pěkný článek.

  Gattina v něm napsala:

  Uklidněte se!
  My máme to akvárko jako konemy, ale když máš nějaké malé, tak je to samozřejmě jednodušší,ale rozhodně to není jako že
  "Prostě koupit pořádně dobré akvárium a dát rybce pár kousků jídla a hotovo!" tak to opravdu není. Akvárko se musí čistit, měnit voda, atd...
  A Veverkačiperka123 jako trochu úcty, konemy je mnohem starší, takže má jakési právo poučovat, když o daném tématu něco ví. Křeček=jednoznačně snažší než rybičky- už jenom proto, že dýchá VZDUŠNÝ kyslík.

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  JO?CHÁPEŠ?