Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Rychle se uč! Ano nebo ne?

  vydáno  •  Škola a poznání · Jak se stát...
  Připravovali jste se letos na přijímačky? Říkali vám rodiče, abyte se pořád učili? Já jsem loni přijímací zkoušky dělala, tak bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti.

  Přijímací zkoušky na střední školy - Žáci základních škol, někteří v doprovodu rodičů, dnes během dopoledne skládali přijímací zkoušky pro čtyř, šesti a osmileté studium na olomouckém Gymnáziu Hejčín.(21.4.2008) , © Luděk Peřina

  Letos jste se mohli hlásit na tři školy, minulý rok to ale byla jen jedna. Já se hlásila na Gymnázium Josefská v Praze 1. Ráno jsem tam přišla na 8. hodinu.

  Na seznamu jsem si našla třídu, kde mám psát zkoušky, posadila se a do zvonění jsme mohli jít na chvíli na chodbu povídat si. Když zazvonilo, sedli jsme si do třídy. Pak přišel pan učitel a rozdal nám papíry. Řekl nám vše potřebné a my začali psát.

  Test z češtiny začal - trval asi 45 minut. O přestávce jsme měli chvilku volno, ale poté přišla na řadu matematika. Ta trvala 60 minut. A nakonec všeobecný přehled - byla tam stránka angličtiny a také něco z přírodopisu, dějin a zeměpisu. Všechno ale bylo v pohodě a když to skončilo, vyšla jsem ven, před gymnáziem jsem počkala na kamarádky a šly jsme do mekáče. Hotovo, bylo to za námi!

  nezapomeňte

  pomocný papír

  tužku

  pravítka

  2 stejné propisky (kdyby vám jedna dopsala)

  gumu

  nějaké pití

  Letos jsem se na žádnou školu nehlásila. Chtěla jsem na Budějovickou, ale nakonec to nevyšlo. Nejlepší je chodit na přípravné kurzy na školu, kam se chcete hlásit. Také je dobré si koupit nějaké testy na doma a dělat si je. Jsou tam pěkně záludné otázky.

  Já jsem při zkouškách z 5. třídy byla 62., to znamená 2. pod čarou. Odvolali jsme se, ale nakonec mě nevzali. Budu dělat zkoušky z 9. třídy, ale to se musím učit pořádně už v 8. třídě. Chci mít velice dobrý průměr, aby mě na školu vzali i bez zkoušek. To jde v 9. třídě také.

  A důležitá rada na závěr. Pokud budete chtít rychle dohnat všechno, co jste v přípravě na zkoušky zameškali, tak to dělejte postupně. Možná vás bude tlačit čas, ale když to do sebe budete rvát, nic se nenaučíte. Řekněte si třeba: "Začnu v 10:00 a skončím ve 12:00, pak si dám přestávku a odpoledne budu dělat to a to..." Určitě se toho naučíte víc, než kdybyste zmatkovali a učili se od rána do noci.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (92)

  Příspěvek z 24. května 2009 v 9:22.
  happy-smily v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  ona myslela na osmileté gymnázium!!! 2221

  Příspěvek z 19. května 2009 ve 21:58.
  cirkusacka v něm napsala:

  laska 03 to teda se musis se ucit

  ja se ucim kazdej den19

  Příspěvek z 18. května 2009 ve 20:58.
  ko3ní4ček7 v něm napsal:

  Já letos taky dělala přijímačky

  Abych pravdu řekla, moc jsem tomu učení nedala i když v  matice bych to potřebovala16, ale češtinu jsem měla v pohodě(tukám).Ani jsem si nemyslela, že se na gympl dostanu a když přišlo oznámení o nepřijetí z prvního gymplu, já i máma jsme se z toho málem zbláznily a já si říkala, proč jsem se neučila víc.Ale na zbylé dva jsem se dostala, na jeden dokonce jako druhá18Myslím, že se to vyplatí se tam alespoň pokusit dostat.U rodičů potom máte velké plus.