Alíkovina

Salon U Bradavice, oheň, špekáčky, tanec

vydáno  •  Volný čas venku
„Ropucha sedící na levém rameni čarodějnice je jednou z podob, přisvojenou ďáblem…,“ píše se v čarodějnických knihách. V Botanické zahradě hl. města Prahy se konečně poslední dubnový den ukáže, kdo a komu na ramenou sedí...

Každoroční čarodějnický slet se uděje 30. dubna ve venkovní expozici botanické zahrady, začínáme v 15 hodin. „Sabaty a extáze čarodějnic a vlkodlaků se sice běžně odehrávají v tajnosti nebo jen v malých skupinkách kompliců, ale my už se nehodláme skrývat,“ odhodlaně tvrdí jedna z vysoce postavených trojských čarodějnic Lusila Trusomilná. Podle druhé, Hanimíry Svatouškové jsou do Troji zváni všichni ti, kdož chtějí za šumného zvuku kapel Luna Blue a Reskata strávit příjemný večer s posezením nebo i tancem u ohně a opékáním špekáčků.

Malé i velké krasavice s bradavicí (nebo bez) mohou využít neodolatelné nabídky Salonu U Bradavice. Podle obou organizátorek nejlépe uděláte, pokud přijdete v maskách (tedy v civilu). U nezletilců je požadován doprovod minimálně jednoho staršího smrtelníka. Občerstvení zajištěno!

Určitě víte, že:

  • U čarodějnic se většinou předpokládal neobvykle dlouhý život, nikdy ne nesmrtelnost.
  • Čarodějnice často sloužily temným silám (třeba ďáblům), jindy jejich chování bylo motivováno vlastním prospěchem.
  • Víra v čarodějnictví obsahuje přesvědčení, že existují způsoby, kterými lze ovládat druhé lidi.
  • Čarodějnické procesy byly v českých zemích ojedinělé. Jediným územím, které významněji postihly, bylo Jesenicko a Šumpersko. Během 17. století zde bylo upáleno asi sto lidí.
A co více:
  • Botanická zahrada hl. města Prahy pořádá od roku 1996 letos již 11. Hmatovou výstavu, a to nejen pro nevidomé ve spolupráci se Zoologickou zahradou hl. města Prahy a Institutem rehabilitace zrakově postižených Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Letošní hmatová výstava nese název: V zemi čaroděje Konzuma aneb Příroda volá SOS a potrvá ve výstavním sále botanické zahrady do 29. dubna 2007, denně 9 – 18 hodin.
  • Poslední dny má před sebou i Výstava exotických motýlů. Ta probíhá ve skleníku Fata Morgana do 29. dubna 2007, denně 9 - 18 hodin. Včera z anglické motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou dorazila čtvrtá, poslední zásilka, která čítala 500 kukel. Jejich líhnutí mohou návštěvníci skleníku sledovat na vlastní oči...

Více informací na stránkách www.botanicka.cz.
Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!