Alíkovina

Šalvěj lékařská, domácí zubař

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Recepty
Delší dobu jsem měla problém s plakem, který se mi tvořil na zubech. Po čase jsem přišla na zázrak, který mi pomohl.

Zubní plak byl pro mě doslova jako noční můra. Byla jsem z toho zoufalá a tak jsem hledala způsob, jak si pomoci. A tady máme řešení.

Před spaním si jdu utrhnout list z této rostliny. Poté, co si umyji zuby, list pořádně rozžvýkám a vyplivnu. Díky tomu mám ráno zuby čisté a bez plaku. Proč je tomu tak?

Šalvěj lékařská je úžasná rostlina. Díky silicím brzdí růst choroboplodných zárodků a tím ničí nechtěný plak. Také brání tvorbě zubního kazu a po jejím rozžvýkání máme svěží a čerstvý dech. Když před spaním také vypijete šalvějový čaj, bude její působení ještě efektivnější.

Jak připravit šalvějový čaj?

Je to úplně jednoduché. 1 čajovou lžičku šalvějových listů zalijeme jedním šálkem horké vody. Necháme louhovat 1 - 3 minuty, jinak by se do čaje dostalo příliš mnoho tříslovin, které mohou poškodit žaludeční sliznici. Procedíme a vychutnáváme úžasnou chuť tohoto čaje. Po týdenním žvýkání a pití čaje se plak zcela ztratil a já si teď vychutnávám bezstarostné a příjemné ranní vstávání.

Zdroj informací: z knihy Všetko o liečivých rastlinách, Ursel Bühringová

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 10. září 2016 v 11:01.
Světli v něm napsala:

Šalvěj lékařská, domácí zubař

Delší dobu jsem měla problém s plakem, který se mi tvořil na zubech. Po čase jsem přišla na zázrak, který mi pomohl.

Příspěvek z 22. srpna 2016 v 8:37.
unous v něm napsala:

!!

Šalvěj je na zuby opravdu výborná :)