Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Samota dělá divy

  vydáno  •  Vztahy · Kamarádi · Škola
  V deseti letech jsem měla spousty kamarádek, nikdy jsem nebyla sama. Byla jsem tak trochu blázen. Pořád jsem se smála – každé blbosti – vymýšlela bláznivé nápady, u kterých jsme se s kamarádkami vždycky smály, nikdy jsme se nenudila. To vše se ale změnilo, když jsme se s rodiči přestěhovali z Brna na venkov.

  Pro malé dítě je dům se zahradou ideální, © Jaroslav Kvíz

  V nové škole to byla hrůza, všichni na mě zírali. Když jsem se chtěla s někým seznámit, vždycky si ze mě akorát dělali srandu. Nikdo se se mnou nebavil. Nejhorší to bylo při tělocviku, neuměla jsem házet a úplně všichni se mi smáli. Domů jsem pořád chodila s brekem. Celé dny jsem probrečela. Byla jsem hodně naštvaná na rodiče, že jsme se vůbec stěhovali.

  Asi po půl roce jsem přestoupila na jinou školu. Ani nevím, jak jsem to peklo půl roku přežila. V nové škole jsem si hned našla dvě kamarádky. Byla jsem nesmírně ráda. Po čase jsem zjistila, že jsem nejradši sama. Někteří mi možná nevěříte, ale je to opravdu tak.

  Teď je mi dvanáct a mám kamarádky, ale většina jich je falešných. Myslím si, že mě ta samota i docela povahově změnila.

   

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 30. dubna 2014 v 18:28.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na Neživý:

  Ty jsi kluk? 18 Super! Ten se tady jen tak nevidí...když se nepočítá Pralinka2

  Příspěvek z 29. dubna 2014 ve 21:45.
  Neživý v něm napsal:

  Buď silná, ať už se Tvá povaha změnila či ne. :)

  Ahoj. :)


  Změnu povahy podle mě může zavinit hodně věcí, přestěhování do jiného (a v Tvém případě hodně odlišného) prostředí je určitě jedna z nich. Protože Brno a venkov je pěkný rozdíl.


  Být nováčkem ve škole je těžké, všichni tě nemusí přijmout, obzvlášť, když jsou již vytvořeny skupinky a partičky lidí. Chce to být rázná a odvážná, schopna se prosadit a do jedné ze skupinek se zařadit. Ne vždy se to však podaří, ať chceme a snažíme se nebo ne.


  Falešné kamarády... To je divný pojem. Své okolí rozlišuji na rodinu, přátele a kamarády. Přátelům věřím ve všem, kamarádi jsou jen pro občasnou srandu a pokec, vážná témata nechávám stranou a rozhodně k nim nějakou extra důvěru nechovám. Vím, co myslíš.


  Podle pojmu "některé" též rozumím, že nějaké "nefalešné" kamarády máš, tak snad už je teď lépe.


  Buď silná, ať už se Tvá povaha změnila či ne. Ty to zvládneš. :)


  Vše pěkné do života,
  přeje Tomáš :)

  Příspěvek z 28. dubna 2014 ve 20:06.
  kapibary v něm napsala:

  me to

  Taky jsem radši sama.