Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sára: Kniha, která mě naučila dívat se trochu jinak

  vydáno  •  knihy
  Chtěla bych vám představit knihu s názvem Sára. Je krásná nejen svými obrázky, ale hlavně obsahem. Po přečtení téhle knihy jsem si toho hodně uvědomila. Začala jsem se na svět dívat trochu jinak. Poznala jsem, jak důležité je přátelství.

  SOVÍ HYGIENA. Jindy impozantní výr velký tady nevypadá příliš hrozivě. V Grugaparku v německém Essenu si na jedné noze čechrá peří., © Ina Fassbender

  Kniha vypráví o věčném přátelství sovy a člověka.

  Sára je plachá, uzavřená, desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra Jasona, který ji neustále provokuje a kruté spolužáky. Ve škole ji to moc nebaví. Místo poslouchání učitele myslí vždy na úplně něco jiného.

  To všechno se změní, když díky svému bratrovi potká moudrého sovího přítele Šalamouna. Šalamoun jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky. Naučí ji, jak přijímat čistou, pozitivní energii. Sára si tak poprvé uvědomí, kým skutečně je a jaké neomezené možnosti má.

  Jak se Sára potkala se Šalamounem?

  Jednou, když šla Sára se svým bratrem ze školy, řekl, že jí ukáže, co viděli s kamarádem Billym za stvoření. Sára nejprve nikam jít nechtěla, protože si myslela, že jí chce jako vždy napálit. Nakonec se ale nechala přesvědčit a šla s Jasonem do houštiny, kde stvoření viděli.

  Dlouho chodili sem a tam, ale marně. Nic nenašli, nic neviděli, nic neslyšeli. Sára doma Jasonovi vynadala, že se od něj už zase nechala napálit. Jason odešel a už ji o své pravdě dál nepřesvědčoval. Sára cítila, že má Jason možná pravdu, a tak se druhý den hned po škole vydala hledat znovu. Jason už byl ze školy doma a Sáře tak nikdo v hledání podivného stvoření nebránil.

  Šla po mokrém krystalovém sněhu, narazila na led a spadla. Náhle se ozval líbezný, milý hlas: ''Sáro, neříkala jsi své mámě, že NIKDY nespadneš?'' Sára vůbec nevěděla, kdo to na ni mluví a zaptala se: ''Kdo jsi? Ať jsi, kdo jsi, jakto,  že víš, co jsem kdy řekla?''

  Najednou se před ní objevila velká sova. Sára se lekla, pořádně si sovu prohlédla a zeptala se: ''To jsi ty? Ty jsi ten obrovský pták jménem Šalamoun?'' Sova se ohradila: "Šalamoun? Takhle mi ještě nikdo neřekl."

  Sára se zdvořile omluvila: "Promiň, že ti tak říkám, na tohle jméno přišel bratrův kamarád Billy a jeho táta." "Vůbec mi nevadí, že mi tak říkáš. To jméno se mi moc líbí," odvětila sova.

  Sára byla moc ráda, že Šalamounovi vyhověla. "Sejdeme se zítra po škole, co na to říkáš?" zeptal se Šalamoun. "Ano, dobře," odpověděla Sára.

  Sára se s Šalamounem setkávala každý den a vzniklo tak mezi nimi velké pouto: přátelství.

  Každý den učil Šalamoun Sáru nové věci. Nakonec se naučila to, co bylo od začátku Šalamounovým cílem: naučit Sáru. jak vnímat tu nejkrásnější stranu života, ať se děje, co se děje.

  Doufám, že se vám můj článek líbil.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 3. července 2014 v 1:24.
  Michaela3476 v něm napsala:

  Sára

  Moc hezká knížka. K Vánocům jsem dostala všechny tři knížky 19 Do měsíce jsem je dočetla. Vřele doporučuji 4

  Příspěvek z 25. května 2014 v 18:21.
  Nelly1234 v něm napsala:

  super kniha!

  Mam ji doma a taky se na svet koukam jinak!Je nadherna.

  Příspěvek z 12. dubna 2014 ve 20:52.
  sarkaneuman2004 v něm napsala:

  I další díly

  Kniha Sára má více dílů momentálně čtu 3. díl.

  Jeto moc hezká kniha.21