Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sazička aneb příběh zatoulané kočky

  vydáno  •  Mazlíčci
  Jednou nám babička zavolala tak, jako obvykle. Říkala nám co je nového a najednou povídá, že má kočičku. Ještě malé koťátko. Škrábalo na dveře.

  Její sousedky po tom malém koťátku házely kamení. Babička ji ale nepustila dovnitř. Nejprve si prý musí nechat vykastrovat a odblešit. Navíc ještě není taková zima. Prý až bude zima, tak jí dovnitř pustí. Do misky jí dala těstoviny s masem. Společně s dědou jí vyrobili domeček, zateplený tlustou dekou. Od té doby jí krmili a kočička byla spokojená. Babička ji pojmenovala Sazička.

  Mamka s mým tátou odjeli na hory do Rakouska. Měli tam být od pátku do neděle. Proto jsme jely s mojí sestrou k babičce. Nechtěly jsme být doma samy. Tak jsme sebraly psa a věci k babičce a vyrazily jsme.

  Když jsme dojely, tak mě zajímala babiččina kočička jménem Sazička. Je celá černá a snad proto jí babička tohle jméno dala. Přivolala jsem si Sazičku jen tím, že jsem otevřela dveře od zahrady.

  Kočička byla moc milá a nechala se dlouho chovat a tulila se. Nikdy jsem kočky neměla ráda, protože mi připadaly jako stvoření, které, když se jim něco nelíbí, ihned vytasí drápky.

  Asi to bylo tím, že jsme nikdy v rodině kočky neměli. Vlastně jen jednu. Jmenuje se Hops a je to taková potvora... no, prostě jsem vždy měla mnohem radši psy. Když jsem ale poznala tu naši roztomilou malou kočičku, tak jsem na kočky změnila názor. Tedy nevím jestli na všechny, ale alespoň na roztomilá koťátka a hodné kočky ano.

  Teď, když přijedeme k babičce, utíkám za Sazičkou a mazlím se s ní. Jediný problém je náš pes, který neuvěřitelně žárlí. Jakmile jen kočku zahlédne rozštěká se a už je oheň na střeše. Poslední dobou už se zklidnil a na kočku už není tak ošklivý jako předtím. Babička je šťastná, protože není celý den doma sama a tak si velmi ráda povídá s kočkou.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 7. ledna 2014 ve 14:31.
  anička999 v něm napsal:

  Jů to je hezký

  Asi taky napíšu článek.