Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sbíraní pokémon kartiček

  vydáno  •  Pokémon · anime · sběratelství

  Kartičky pokémonů jsou celkem známou záležitostí. Víte ale co všechno se dá prožít díky sbírání kartiček pokémonů a proč je jejich sbírání tak skvělé?

  Pokémon sbírka, © Werelycan

  Před nějakou dobou jsem začala sbírat kartičky pokémonů. Když jsem zjistila, že jich existuje opravdu moc, rozhodla jsem se, že jich chci získat co nejvíce. Se svou sbírkou jsem se pochlubila i ostatním kamarádům, na což zareagovali tak, že začali sbírat kartičky pokémonů se mnou. Chodily jsme je spolu jednou týdně kupovat. Nejvíce jsme chtěli získat jednoho pokémona a to byl Pikachu. Vy ho určitě už znáte, ale pro jistotu uvedu, že to je malý žlutý pokémon, který je strašně roztomilý. Mým cílem je, že jednoho dne získám Pikachua.

  Basic

  Jak jsem začala?

  Mé sbírání začalo, když můj kamarád donesl balíček nějakých kartiček. Byly to karty pokémonů a říkal, že je sbírá. Vyprávěl, že je to úplně super, a pak mi popisoval, jaké všechny karty už má. Zeptala jsem se ho, jestli by mi nějaké neukázal. Hned na to jsme si začali prohlížet jeho balíček karet. Karty, které tam měl, se mi strašně líbily, a tak se kamarád rozhodl, že mi věnuje polovinu karet z jeho balíčku. S touto startovní sbírkou jsem začala s ním sbírat další kartičky.

  Energy

  Kde jsem je získávala?

  Jak jsme začali sbírat pokémony, tak jsme je chodívali kupovat do hračkářství. Potom to hračkářství zrušili, ale naštěstí jsme zjistili, že hned vedle je vietnamec, který dokonce prodával i kartičky pokémonů, takže jsme mohli pokračovat se sbíráním dál. Byli jsme za to opravdu rádi.

  S kamarády jsme kartičky i vyměňovali. Když měl kamarád silnější kartu než já, tak jsem mu navrhla, jestli ji se mnou nevymění za dvě karty, které ještě nemá. Kamarád souhlasil, a tak se nám zvětšovala sbírka karet, kterou jsme měli.

  Stage

  Ukázka kartičky

  Bronzong

  Na tomto obrázku je pokémon jménem Bronzong. Má 110 HP (hitpointů, neboli 110 životů). Je to ocelový a duševní typ pokémona. Mezi jeho schopnosti patří levitace a tepelná odolnost (oheň ho nijak nepoškozuje).

  Bronzong je ve druhé etapě (vývoji) pokémona. Co to ale vlastně ten vývoj je? Je to jakoby zvětšení, zesílení pokémona. Jeho původní typ je Bronzor, který je slabší, menší a má méně HP (životů). Bronzong má jen dvě etapy vývoje a to je právě Bronzor a Bronzong. Většina pokémonů má tři etapy vývoje. Jsou ale i někteří, kteří maji třeba jen jednu etapu vývoje, protože se více vyvíjet nepotřebují. Jeho tempo vývoje je středně rychlé.

  Co mě na sbírání baví?

  Na sbírání mě baví to, že karty sbírám s kamarády. Spolu s nimi hrajeme hry, měníme je a hlavně strašně ráda sbírám nové kartičky. Ze začátku jsem myslela, že přestanu sbírat hned jak získám Pikachua, ale ne. Opravdu se mi začalo líbit sbírání těchto kartiček a pokaždé se těším na to, že v balíčku najdu nového pokémona.

  Minccino

  A na závěr... proč sbírat?

  Proč sbírat pokémon kartičky? Sice do toho nějaké Kč investuješ, ale i tak ten pocit toho, jak otevíráš nový balíček karet a těšíš se na to, jací pokémoni tam budou, je naprosto úžasný. A když začnou sbírat i tví kamarádi, tak to je ještě lepší, protože máte takové menší společné nadšení a zájem. :-)

  Související:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek ze 17. listopadu 2023 v 10:25.
  Ohnivýblesk12 v něm napsal:

  Sbírám už pět, šest let. Cca 550 karet

  holkakterybude10 v něm napsala:

  Můj brácha má taky pokémonovou sbírku, cca 280 karet! Někdy si s nimi zahrajemeok

  Příspěvek z 23. června 2022 v 15:22.
  Věrulín v něm napsala:

  No ne, tohle děsně frčelo, když jsem začala chodit do školy (12 let zpátky). Měla jsem za to, že pokémon kartičky už patří minulosti. ;-D