Alíkovina

Sci-fi - knihy plné zvláštností

vydáno  •  Knihy
Každý z vás určitě někdy slyšel o sci-fi literatuře. Kdo by snad nikdy neslyšel, tak si o ní může přečíst v tomto článku. Slovo "sci-fi" je zkratkou z anglického názvu "science-fiction", u nás je tato literatura známa jako "vědecko-fantastická". Jedná se o příběhy z dnešní doby i z budoucnosti či neznámých světů.

Drew Barrymore coby Gertie ve filmu E.T. Mimozemšťan (1982), © Bontonfilm

V příbězích vědecko-fantastické literatury se vypráví o vynálezech, které člověk postavil a vymyslel. Třeba kolo nejdříve někdo navrhl, postavil a pak se postupně vylepšovalo lepšími brzdami, převody a podobně. Tak to bývalo u spousty věcí.

Také popisuje nové země a světy, jak by si je lidé představovali. Najdete tu běžně svět se dvěma slunci i hodně zvláštními rostlinami a živočichy. Poslední téma ve sci-fi literatuře jsou příběhy o bytostech z vesmíru, které mě nejvíc zajímají.

Jedná se o nadpřirozené bytosti, které lidé viděli třeba ve snu, ale asi nikdy ne doopravdy. Představovali si je a podle toho, jak vypadali, je i někdy pojmenovali. Nejčastější je představa zeleného mimozemšťana s anténkami, který přiletí v létajícím talíři. Nejznámějšími průkopníky vědecko-fantastické literatury byli Jules Verne a William Kotzwinkle, který psal o E. T. Mimozemšťanovi.

Sama za sebe můžu říct, že sci-fi literatura je velice zajímavá a zábavná. Doufám, že i vás pobaví, nebo už pobavila.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 11. října 2009 ve 12:02.
marczétkav v něm napsal:

hm

nwm me to moc neupoutalo no tak nic hm tak cau777

Příspěvek z 8. října 2009 ve 20:32.
Mišáček155 v něm napsala:

hezký příběh

Příspěvek z 7. října 2009 v 19:41.
Embri v něm napsal:

Hezký článek-
A v minulém Junior Speciál, psali o Julesy Vernovi-