Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Scooby-Doo a duch piráta

  vydáno  •  Volný čas venku · Filmy · Rodičům · Předškolákům · Rodina
  I když je Scooby-Doo pěkný strašpytel, odváží se s kamarády na dobrodružnou cestu za pokladem pirátů. Oblíbeného mluvícího psa na cestu za pokladem doprovodí kamarádi z party Záhady: Shaggy, Fred, Daphne a Velma.

  © archiv

  Show Scooby Doo a duch piráta je založena na oblíbeném seriálu z dílny studia Hanna-Barbera. Slavný mluvící pes a jeho parta Záhady se přesouvá z filmového plátna na jeviště. 

  Z filmového plátna na jeviště

  Postavičky kresleného seriálu Scooby-Doo už něco pamatují. První díl se promítal v roce 1969 a od té doby se těší trvalé oblibě. Do České republiky se seriál dostal až o dvacet let později, tedy po sametové revoluci v roce 1989. Populární je i auto seriálových hrdinů - dodávka Záhad, kterou cestují za dobrodružstvím.

  Seriál po desítky let postupně ovládl největší televizní kanály, jako jsou CBS nebo ABS. I nadále vznikají nové série. V současné době sledují příběhy party Záhady diváci televizních kanálů Cartoon Network a Boomerang ve Spojených státech a dalších zemích.

  Scooby-Doo a parta Záhady

  Scooby-Doo a parta Záhady - aneb kdo je kdo

  Scooby - nejbojácnější pes na světě, dokáže ho vylekat i jeho vlastní stín. Je velmi rychlý, výborný v převlecích a dokáže připravit ty nejlepší sendviče. Naučil se mluvit, je mistr v pantomimě a posuncích. Má velkou rodinu a tak téměř všude naráží na své příbuzné. Jedinou věc, kterou požaduje od svých přátel, jsou sušenky.

  Shagy - strašpytel, ale zároveň nejlepší přítel Scooby-Doo. Stejně jako Scooby je pořád hladový a společně se dostávají do všech možných patálií. Dokáže se převlékat do nejrůznějších přitroublých převleků. Nosí zelené triko, neupravenou bradku a zvonové kalhoty, snad i proto je hned po Scoobym - Doo nejzábavnější postavičkou.

  Fred - vůdce party Záhady. Fred je nejsilnější a nejstatečnější z všech hrdinů. Vždy dostane všechny kamarády z průšvihu díky zajímavým vynálezům. Je řidičem dodávky a neustále vymýšlí nejrůznější pasti.

  Daphne - stále se dostává do problémů, ale umí chytře využit své módní doplňky: kabelku, zrcátko a dokonce i rtěnku. Je rychlá, obratná i hezká. Miluje všechna tajemství a záhady. Má slabost pro Freda.

  Velma - nejmladší, ale zároveň nejchytřejší z celé party. Umí si poradit i s tou nejsložitější hádankou. Její oblíbená barva je oranžová. Jejím typickým znamením jsou silné brýle, které někde neustále ztrácí. Díky své inteligenci přichází na nejzajímavější stopy. Mluví snad všemi jazyky na světě.

  Scooby-DooVíce informací o seriálu Scooby-Doo najdete v anglické verzii Wikipedie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 2. září 2010 v 15:09.
  tinulinka249 v něm napsal:

  scooby je fajn,ale mám v oblube lepšieho psa!inač,poznáte scrappyho?ten je tiež zo scoobyho!

  Příspěvek z 2. června 2010 ve 13:55.
  Dendii v něm napsala:

  Reakce na 111Buffy111:

  no  a jak je divni co je skubidu ti ho neznaš coe2

  Příspěvek z 19. dubna 2010 v 18:06.
  moncik10 v něm napsal:

  ten

  5