Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Se třídou po památkách Vídně

  vydáno

  Vídeň - hlavní město Rakouska
  Vídeň vás musí uchvátit, je tak krásná, velkolepá, ale zároveň čistá a klidná. Cítíte z ní historii, ve Vídni se vrátíte k Habsburské monarchii, do doby Rakouska - Uherska nebo k vídeňskému kongresu.

  Vídeň. Obří kolo v Prátru - Ve Vídni navštivte i zdejší zábavní park. Stojí v něm i stadion, na kterém se bude hrát finále letošního Eura., © WWW.AUSTRIA.INFO

  Za námi je už měsíc prázdnin a já se rozhodla Vám napsat o cestě do Vídně s mými spolužáky. Vídeň mě neskutečně uchvátila a rozhodně bych tam jela znovu :)

  26.4.2017 jsem se se spolužáky vypravili na jednodenní exkurzi do Vídně. Cestou nás paní průvodkyně konkrétněji seznámila s historií Rakouska. Naší první zastávkou byl zámek Schonbrunn, který sloužil jako letní sídlo (rezidence) císařské rodiny, který patří k nejkrásnějším barokním zámkům v Evropě. Po prohlídce Schonbrunnu jsme si prošli krásně rozkvetlý park i zdejší labyrint. Bylo to opravdu zábavné cestovat v labyrintu a dostat se do středu :D
  Po labyrintu jsme přejeli do centra Vídně, kde jsme viděly významné historické památky - Hofburg (sídlo prezidenta), budovu parlamentu a radnici, katedrálu svatého Štěpána (Stephansdom) a Vídeňskou státní operu (Staatsoper).

  Zbyl nám i čas na rozchod.. Nechci vám tu popisovat úplně všechno, ale znáte ty rozchody v jiné zemi..utrácení v obchodech, focení každé maličkosti, která není nijak zajímavá, a chození do kaváren na dobroty...
  V jedné kavárně jsem si dala významný Sachrův dort se šlehačkou, na který jsem se těšila celý den. Moc mile mě překvapil a byl naprosto výborný (jak by řekla naše bývalá angličtinářka - EXCELENTNÍ).
  Ovšem poté jsme se zas museli s ostatními sejít a jít se podívat na dvě nejznámější stavby (HundertWasserHaus a Kunsthaus) vídeňského architekta Friedricha HundertWassera. Podle mě to byly moc krásné stavby se zajímavou barevností, nerovnými liniemi a chaotickým rozmístění stavebních prvků.

  Byl to mile strávený den ve Vídni, ale uteklo to vše jako voda, takže jsme opět nasedli všichni do autobusu a jeli zpátky domu. Při odjezdu z Vídně jsem nepřehlédla obří kolo, symbol Vídeňského zábavního parku nazývaného Prater. Při přejezdu přes Dunaj se mi naskytl pohled na UNO City. UNO City je centrem moderní Vídně a slouží jako sídlo významných světových organizací.

  Děkuji všem za pozornost u tohoto příspěvku :)
  A co Vy? Byli jste někdy ve Vídni? Jaké to tam bylo? Jak se vám tam líbilo? :)
  Líbí se vám článek? :)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 27. srpna 2017 v 10:25.
  mamina22 v něm napsala:

  jaj sem bila take ve vidni .:-) 14.8, jako je ten članek nejoblibene mnesto moc moc krasne město.

  Příspěvek z 26. srpna 2017 v 16:51.
  Žako01 v něm napsal:

  Ano, hlavní město Rakouska je úžasné! Jen nevím, zda je dobré publikovat tento článek na proletářském webu. Pokud si pamatuji, patřilo Rakousko do západního bloku, tedy kapitalistická země!

  Bohužel článek je napsaný na nízké úrovni. Trpí čeština i němčina!

  Příspěvek z 25. srpna 2017 v 9:54.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Byl jsem dvakrat-jednou na jare (Viden nadherne rozkvetla) a podruhe na Vanoce. Zamilovala jsem se do ni$> ted v zari jsem mela opet jet, ale bohuzel mi to nevychazi, tudiz nevim, kdy se do Vidne zase podivam:(